| MishikiCrisy a întrebat:

Vreau sa caut un film, dar nu mai stiu cum se numeste. Detalii despre el sunt: e vorba de o fata care invata rapid miscarile de dans; ea era ospatar la un restaurant, dar in acelasi timp tot la acela era... si pentru divertisment, sa zic asa... deoarece se pricepea foarte bine la dans, iar dansul ei era mai "vulcanic"; nu mai stiu cum a decurs filmul, dar la final obtine rolul, parca intr-o piesa la balet. Imi puteti spune cum se numeste filmul?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dirty Dancing, cu Patrick Swayze?

| MishikiCrisy explică (pentru ardnaxur1961):

Aproape, dar cel pe care il vazusem cu parea chiar asa de "antic", era mai modern, avea foarte mult balet in film spre final, iar fata era satena sau roscata.

| MishikiCrisy explică:

Nu-i acesta, insa cam seamana. Fata parca mai avea si o sora si tot la barul ala ii mai palcea de un baiat care a ajutat-o sa exerseze la balet sau dansa el balet, nu mai stiu sigur, dar amandoi obtinusera rolurile.

| MishikiCrisy explică:

Intr-o proba pentru rol, baietii isi alegeau dansatoarea dandu-le sa incalte un balerin si daca se potrivea, se creea perechea apoi dansau. Dar cel pe care il placea tipa asta a incalat regula: chiar daca nu i s-a potrivit balerinul, nu a trecut la urmatoarea, ci a ales-o pe ea.
Detaliul acesta cred ca ajuta...

| WinamP a răspuns:

Si eu am vazut filmul si actorul principal era Selena Gomez parca.Si filmul nu stiu cum se numeste e la fel ca cenusareasa.

| biutzaa02dragutza a răspuns:

Dirty Dancing