| Btsandyou07 a întrebat:

Vreau sa imi spuneți părerea despre k-drama Goblin! :-) :-) O descriere!

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Drama este regizată de Lee Eung Bok cel care a regizat Descendants of the Sun, Secret Love, School 2013. Lee Eung Bok va face echipă cu scenarista Kim Eun Sook cea care a asigurat scenariul pentru Descendants of the Sun, Heirs, Secret Garden, A Gentleman’s Dignity. Serialul va rula pe canalul de televiziune tvN în zilele de vineri și sâmbătă începând cu data de 2 decembrie 2016.

| ziftode a răspuns:

Sunt de parere ca pe TPU nu ai voie cu teme
dar, cum imi place poza ta, am decis sa iti spun adevarul:
HABARNAM DE DRAMA AIA, CU K IN FATA SAU NU tongue

| xkapt5 a răspuns:

Cunoscută și sub numele de The Lonely, Shining Goblin ne spune povestea despre viața ciudată, tristă și misterioasă a unui spiriduș și a unui Înger al Morții care se întâlnesc undeva între o soartă și un blestem. Cele două ființe supranaturale sunt prezentate în antiteză: spiridușul fiind cel care-i protejează pe oameni iar Îngerul Morții fiind cel care ia sufletele oamenilor. Povestea lor de coabitare este un pic bizară, deoarece amândoi conduc sufletele către o viață nemuritoare. Dramă este regizată de Lee Eung Bok cel care a regizat Descendants of the Sun, Secret Love, School 2013. Lee Eung Bok va face echipă cu scenarista Kim Eun Sook cea care a asigurat scenariul pentru Descendants of the Sun, Heirs, Secret Garden, A Gentleman’s Dignity. Serialul va rula pe canalul de televiziune tvN în zilele de vineri și sâmbătă începând cu data de 2 decembrie 2016. Se estimează că va avea 16 episoade. Filmările pentru această dramă au început din luna septembrie 2016, echipa deplasându-se în Canada, Quebec, pentru a turna primele secvențe din serial. Wang Yeo sau Îngerul Morții, cel care este mesagerul Lumii de Dincolo, va fi interpretat de către Lee Dong Wook. Acesta a fost abandonat de regele pe care l-a servit și a murit. Acum i se pare că a fost "blestemat" cu amnezie și astfel a devenit un mesager al Tărâmului de Dincolo. Nu-și amintește nimic de viața pe care a dus-o până să devină Îngerul Morții, își amintește doar de responsabilitatea pe care o are în present și anume aceea de a colecta suflete.Ce este moartea? Atunci când un ucenic l-a întrebat pe Confucius, cărturarul i-a răspuns: "Nu poți vorbi despre moarte când nu înțelegi ce este însăși viața." Ca și Confucius, Wang Yeo de multe ori și-a pus această întrebare. Însă răspunsul său la această întrebare venea foarte prompt: "Moartea înseamnă să te întâlnești cu mine. Sunt un mesager al Lumii de Dincolo. Când am deschis ochii din nou (după moarte), am devenit un Înger al Morții"Atunci când oamenii își deschid ochii după ce au trecut în cealaltă viață, prima persoană pe care o întâlnesc și pe care o văd este el. Toată lumea este surprinsă când îl vede. Mai întâi spun despre el că este frumos. Apoi vine constatarea : "Oh, sunt mort". Față palidă, buze negre și durumagi negru (partea a hanbok-ului) sau roba neagră sunt lucruri care aparțin de trecut. Roba neagră a fost înlocuită cu un costum negru croit pe corp. Acum el preferă stilul nord european (moda scandinavă) cel prezentat în revistele GQ pe care preferă să le răsfoiască în detrimentul scrierilor antice. Atunci când a devenit Îngerul Morții a uitat de timp și s-a oprit din a mai număra zilele, a uitat când anume exact a început să fie Îngerul Morții însă își aduce aminte că a ajutat nenumărate suflete să treacă în Lumea de Dincolo.