| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un anime, de care dintre astea:
Fairy Tail
Clannad
Soul Eater
Vampire Knight
Air
Claymore
Code Geass
Fullmetal Alchemist: Brotherhood?
thinking Funda XD

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Fairy tail inca apare, asa ca asta daca il lasi sa fie ultimul, pana ajungi la el mai apar cateva episoade. Ai putea incepe cu air si clannad. Astea sunt mai triste. Apoi Vampire Knight. Urmeaza Code Geass si Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Astea au ceva actiune si lupte si chiar si strategie militara un pic, pe langa o poveste buna sau chiar exceptionala. Dupa aia Claymore si Soul Eater. Aici actiunea si luptele devin mai interesante, iar la final, Fairy Tail.
Asta ar fi sugestia mea.

9 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Vampire Knight. Incearca si Lovely Complex!

| irbis a răspuns:

Asta e o selectie de anime foarte bune si care merita vazute mai toate.

| KawaiiBroccoli a răspuns (pentru irbis):

Nu, deci eu oricum le voi vedea pe toate, dar pe care mai intai? XD

| KawaiiBroccoli a răspuns (pentru irbis):

Cred ca asta e un program perfect! Am ce face vacanta asta. Draga utilizator TPU, ai primit inca un raspuns castigator! laughing) XD

| irbis a răspuns (pentru KawaiiBroccoli):

Fairy tail inca apare, asa ca asta daca il lasi sa fie ultimul, pana ajungi la el mai apar cateva episoade. Ai putea incepe cu air si clannad. Astea sunt mai triste. Apoi Vampire Knight. Urmeaza Code Geass si Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Astea au ceva actiune si lupte si chiar si strategie militara un pic, pe langa o poveste buna sau chiar exceptionala. Dupa aia Claymore si Soul Eater. Aici actiunea si luptele devin mai interesante, iar la final, Fairy Tail.
Asta ar fi sugestia mea.

| Mokaxoxo a răspuns:

Vampire Knight

| Ace77 a răspuns:

Fairy trail e varza am vazut citeva filmulete pe youtube si 10 episoade si e varza in cerca Ful Metal alchimist ori naruto ori Bleach, Acer World!

| cristi11234 a răspuns:

Pai vampire knight te apuci il termini intro saptamana daca te uiti mai rar si apoi te uiti la fairy tail

| GamerIntentions a răspuns:

Eu sincer nu sunt interesat prea tare de animeuri dar din lista ta ti-as recomanda Fullmetal Alchemist: Brotherhood si Soul Eater.

De ce? Fullmetal Alchemist pentru povestea foarte interesanta, personajele amuzante si pline de personalitate si scenele dramatice.

Iar Soul Eater pentru fazele lui amuzante, luptele si caracterele originale si stilul graphic distinct celorlalte animeuri din lista ta.

| SweetBlasphemy a răspuns:

Fairy Tail, Soul Eater, Vampire Knight si Fullmetal Alchemist : Brotherhood :) le poti viziona pe www.deseneanime.ro dar de la un timp nu mai merge site-ul :/.