| Lollypop a întrebat:

Vreau si eu niste filme interesante, pe care le-ati vazut recent.Inafara de filme horror sau thriller. >Funda:

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Il stii pe Bansky,Graffitti Artist? toti il stiu dar nimeni nu l-a vazut. Dar despre Space Invader pe graffitti ai auzit? exista un documentar interesant, viu "Exit Through The Gift Shop"
si nu e static, nici plictisitor daca se cheama "documentar".
Sau poate-ti place sa vezi cate ceva despre oameni deosebiti...ai auzit de Phillippe Petit? e un nebun care merge pe sarma in locuri neconventionale,cu elicopterele politiei la capu` lui,gata sa-l aresteze, pe poduri celebre, a traversat o sarma suspendata intre cele doua turnuri gemene(pe cand erau).Un documentar poetic despre limitele omului.Foarte fain.
La filme artistice vreau sa-ti recomand "Winter's Bone".In sfarsit, un film fara artificii.Foarte cinstit. Fara inflorituri.Atmosfera este dura dar povestea te tine acolo.

3 răspunsuri:
| alice_2151 a răspuns:

Încearcă Dead Poet Society sau Chery :X. Foarte bune!

| mypasionareyou a răspuns:

East of eden, e mai vechi dar e ff bunhappy

| darktea13 a răspuns:

A aparut The King's speech, Just go with it(cu Jennifer Aniston), Diary of a wimpy kid:Rodrick Ruleshappy