| Blackyuu a întrebat:

Vreau si eu sa vad manga din 07 - Ghost iubesc acest anime si am auzit ca va fi sezonul 2 Dar cand? Deci vreau si eu sa vad manga dar in romana si poate daca stiti cate ceva despre sezonul 2 sa imi spuneti. Multumesc! Fundita.

Răspuns Câştigător
| AndreeeexD a răspuns:

Sincer, nu am auzit de nici un sezon 2, desi ar trebui sa faca unul. La ce final a avut, te lasa cu gura cascata ce vor face cei doi. Am incercat si eu sa vad daca este manga-ul in romana online dar in zadar. Apoi dupa un timp am inceput sa il citesc in engleza caci sunt buna si sincer m-a lasat cu gura cascata continuarea, ba chiar mi-am cumparat primul volum. Chiar merita sa il citesti daca stii engleza. Adica, are mai multa actiune si se poveste inca despre cum au devenit Labrador, Lance, Castor, Frau etc. fantome. Pana acum s-a povestit despre Castor si Labrador. Apoi mai intervin " amintiri nostalgice" despre Verlolen care e Ayanami, despre cum Ayanami il duce inapoi pe Teito inapoi la armata etc.
Deci nu ezita sa nu-l citesti! Merita!
Eu de aici citesc si apare lunar :
http://mangafox.me/manga/07_ghost/
Si de aici l-am cumparat :
http://www.mangashop.ro/manga/07-ghost-viz/

Baftaa! :o33

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

Multumesc mult, credeam ca nu imi va raspunde nimeni. oricum nu stiu engleza dar o sa astept traducerea sezonului 2. Oriicum multumesc mult. happy Totusi am o intrebare ce se mai intampla despre Mikage? puppy dog eyes L-am "iubit" foarte mult si am plans pana nu a mai putut cand a murit. sad

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Mikage? El e reincarnat in pufosenia aia pitica. In manga il numesc "Burubya". El e OK. Stiu ca intr-ul capitol din manga si-a gasit mama dragon. Nu mama umana. Teito l-a lasat sa plece cu mama lui dragon, dar dupa ce Mikage se suie unpic pe mama ei si incep sa zboare, dupa cateva secunde il vede Teito zburand in mainile lui. Vaaaaaaai! Cel mai " sweet " moment din tot manga`ul! puppy dog eyes3
Daca mai ai intrebari poti sa imi pui ^^."Fan manga 07-Ghost".

| AndreeeexD a răspuns (pentru AndreeeexD):

Mama lui ** :]]

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

Imi dai exact acel capitol? Sa ma multumesc si e cu pozele \imaginile laughing Ce pacat eu vroiam sa se bazeze mai mult pe Mikage imi pare rau ca i-a dat drumul sad

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Aici : http://www.mangahere.com/manga/07_ghost/c041/4.html
Pe la pagina 9 apare, dar mai vezi si tu amintiriile lui Teito in Regat. Bafticc!

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

Cate capitale mai trebuie sa apara pana sa terrmina manga? Si ce anime vizionezi acum? happy

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Nu stiu. Dar cica sunt doar 97 de capitole. Eu nu cred in unii. Astept pana apar si gata ce mai :]]]. Ce anime urmaresc in prezent? The God World Only Knows

18 răspunsuri:
| AndreeeexD a răspuns:

M-am uitat pe un site unde scria ca e posibil sa apara sezonul 2 anul viitor(2014). Dar daca ar aparea ar dura 1 an sa il traduca in engleza, inca un an sa il traduca in romana straight face. Asta depinde si de cine traduce seria asta in romana. Ca mai multi traducatori traduc din engleza-romana nu japoneza-romana.

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

Dar totusi merita daca lar traduce in romana cate episoade crezi ca ar avea? happy

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Chiar nu stiu. Poate avea chiar si 50 si 25 de episoade, asta depinde de autori :]

| AndreeeexD a răspuns:

Hey big grin Am venit cu niste vesti de care nu stiu daca sa spun ca sunt rele sau bune.
ZeroSum, cei care publica manga-ul in fiecare luna au anuntat ca manga-ul se va termina in octombrie. Iar multi zic ca se va termina la capitolul 99 cel care apare la sfarsitul lui august. Eu nu ma supar ca se va termina dar cum o sa explice in 2 capitole despre restul? Adica in ultimul capitol Teito primeste ultimul bilet blestemat de la Frau dupa care ar trebui sa se duca in Seele si cred ca va trebui mai mult de 2 capitole.
*Ca Teito sa ajunga in Seele trebuie sa colecteze bilete blestemate de la toate fantomele.
Si inca mai sunt multe de spus. Prea multe crede-ma.
Posibil ca autorii vor se eie o pauza. Sau o pauza pentru a face sezonul 2 la anime. Nu stiu ce sa zic dar abia astept sa apara capitolul 98 ( apare in fiecare 28 a lunii pe un site unde arata pagini din capitole in japoneza dupa care un grup il traduce in engleza ). Adica va aparea peste 2 zile.
De vrei sa mai sti ceva poti sa intrebi ^^. Daca vrei site-ul unde publica online capitole din 07-Ghost in japoza,, site-ul care traduce in engleza si site-ul care a anuntat acest final poti sa imi spui ^^. Sau daca vrei sa stii altceva. Totusi cred ca ar trebui sa apara pe ANN ( Anime News Networt ) ca e la final.
*Am vrut doar sa te anunt.

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

Multumesc mult pentru ca mi-ai spus, ar fi mununat uun sezon 2, crezi ca daca ar fi asa ar aparea anul viitor?

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Crede-ma ca tot timpul ma rugam sa apara anul viitor. Adica sunt o gramada de anime-uri care au primul sezon in 2008 si sezonul 2 in 2013 ( acum ma refer la Kuroko No Basket ). Ar fi fain daca ar aparea. Ar fi posbil ca anime-ul sa devina mai popular ca inainte ^^. Si povestea din manga e preaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa supeeeeeeeeeeeeeeer.
Foarte multi au zis pe forum-uri ca de ce termina managa-ul asa de brusc. Ca si la anime. Macar daca termina manga-ul sa faca un sfarsit frumos :]

| AndreeeexD a răspuns:

Heeeeeiii! Azi a aparut ultimul capitol din 07-Ghost. Sigur. Finalul m-a dezamagit rau. Si la fel au spus si alti de pe forum. Doamne ce final ^^'

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

Serios? Asa rau a fost?

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Da. Sa vezi ce e pe forum laughing Unu ne-o dat ideea de a protesta ( LOOL XD ) si am gasit site-ul autoriilor si unu i-a trimis feedback si multe laughing. Daca vrei sa stii mai multe din ultimul capitol intreaba dar pot sa iti spus ca mama lui Teito a nascut dupa 2 ani un baietel si i-a dat numele de barenhalt teito klein O.o. Si inca sunt foarte multe chesti care nu au spus si deja l-au terminat. Adica o lasat un final deschis ca si in anime O.o

| Blackyuu explică (pentru AndreeeexD):

laughing)) Saracii dar poate se apuca de anime! happy

| AndreeeexD a răspuns (pentru Blackyuu):

Posibil. Poate va fi un anime pentru 2014-2015 thinking
DA DOAMNE SA FACA! Poate anime-ul va avea alt final decat cel din manga XD