| Alexandru1111199 a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste filme horror care v-au traumatizat copilaria sa zic asa,un film care v-a facut sa nu dormiti,dar in afara de seriile : scream,saw,halloween,cosmarul de pe elm street,the conjuring,The Texas Chain Saw Massacre, The Descent.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O porcarioare ca si efectele daca ne raportam actual si totusi cand l-am vazut si eram copil, m-am speriat : https://www.imdb.com/title/tt0099864/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_6_nm_2_q_IT

este o miniserie in 2 parti, nu serial!
mai recent s-au facut:
IT (2017), It Chapter Two (2019) si in viitorul apropiat va aparea It chapter 3

la baza lor se afla nuvela lui Stephen King - acesta este unul dintre scriitorii care au dus la alt nivel genul horror contemporan

| Alexandru1111199 explică (pentru Simpatic):

Stii ce e naspa cu astia care ne uitam la horror? Se duce placerea ..cu cat vezi mai multe deja nu te mai sperie nimic, adica te gandesti din start bai aia moare omorata de ala ca e proasta si se intoarce, x moare ca face pe viteazu si asa mai departe. Vreau genu ala de horror scarbos gen human centiped de ala care te face sa zici ce *** ma-sii..sau mai era unu misto psihologic dar nu imi amintesc numele cu una care se angajase ca paznic la o cladire unde mai statea cu unu care era un scaun cu rotile si era o usa pe care nu trebuia sa odeschid si a mancat-o in pasarica sa o deschida si acolo ajungea undeva unde fusese nu stiu catacombe unde fusesera tinuti niste copii si copii aia devenisera animale la naiba erau criminali, Chiar e enervant cand nu te mai poti uita la horror ca toate ti se pare mizerii acumhee hee mai ales alea cu adolescenti la dracu daca nu toate sunt la fel, mereu sunt 6 intr-un grup, taranu ala popular cu bani de la taticu, fomista de langa el care ii arde doar de ciocane si nu gandeste deloc, fraieru cel mai bun prieten al taranului, o sclifosita prietena de ciocane cu alalta, o nefu si un tocilar si dupa cum se intampla mereu aia 2 se ciocanesc si atunci sunt omorati amandoi, dupa fraieru urmeaza, dupa sclifosita urmeaza, dupa moare tocilaru ca prostu ca se gandeste el sa faca pe viteazu fix acumhee hee si ori scapa nefu ori nu scapa.Toate au acelasi tipar.

| dullcat a răspuns:

Cele care m-au traumatizat erau de-a dreptul niste porcarii ieftine cu note proaste, insa efectul s-a produs deoarece aveau marcajul R 13 si eu m-am uitat la ele, desi nu aveam varsta potrivita.Automat ca totul parea real, nu degeaba exista acel R, scenele tip gore si alea violente chiar pareau nasoale pentru un copil.
In prezent rad, am revazut niste scene sau trailere si totul arata cat se poate de fake si de ieftin.Genul horror scarbos, ca tot zici de Centipede, nu e pentru toata lumea, asadar nu am nicio recomandare in acest sens deoarece nu am ajuns acolo si nici nu vreau sa ajung.

Reiese ca tu practic te-ai plicitisit de nisele horror cu mister si serial killers, chiar si psihologice.Asa cum s-a zis deja mai jos, poate e timpul sa mai diversifici. Poate sa cauti filme care nu sunt asa mainstream, exista horror bun asiatic de exemplu, nu trebuie toate sa fie americane.Mna, eu de asemenea spuneam ca nu imi plac filmele de actiune si totusi, urmarind mai multe de-a lungul anilor, mi-am adunat o lista cu preferate. Exista un inceput pentru toate sau exista un sfarsit, caz in care si eu te sfatuiesc sa gasesti altceva daca de filme te-ai plictisit total, asa cum a spus Hyperion7.

| lpavel a răspuns:

Vezi Preotul, e destul de bun...

| Hyperion7 a răspuns:

Ce-ar fi sa schimbi genul de film?

| Alexandru1111199 explică (pentru Hyperion7):

Si la ce sa ma uitwinking? Alea de dragoste nu-mi plac, comediile iar nu-mi plac pentru ca na sunt boring, cu greu rand la filme, cele de actiune mi se pare basic, am vazut cateva gen piratii din caraibe care chiar mi-au placut si seria fast furios dar in rest par prea plictisitoare pentru ca stii de dinainte ca mereu castiga baietii buni si unde mai e distractiahee hee, adica stii deja ca daca x a sparg banca y il prinde siasta se termina actiunea.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Atunci de ce nu investești timpul in alte activități? Citit, dezvoltare personala etc

| Alexandru1111199 explică (pentru Hyperion7):

Da ma frate te dezvolti da mai ai nevoie si de pauze si de hobby-uri..ca doar nu muncetsi ca prostu toata viata

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Confunzi marfa cu ambalajul.

| Alexandru1111199 explică (pentru Hyperion7):

Adica rolling on the floor?

| ReddY25 a răspuns:

Hostel

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianaBacescu a răspuns:

The Exorcist.

| Alexandru1111199 explică (pentru AdrianaBacescu):

L-am vazut, dar nu l-am mai scris ca am o lista vastawinkingin principal pe astea cunoscute le-am vazut.