| Nero a întrebat:

1)Care credeti ca ar fi cel mai bun animal de casa?
2)Ce animal iubiti cel mai mult?

38 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Eu iubesc cel mai mult catelul. Daca vrei un animal de casa iti sugerez catelul pentru ca este un animal bun de companie si cel mai bun prieten al omului iti sugerez un bichon este mic de statura daca vrei un catel mic

| Șttefania a răspuns:

1) Cainele cel mai bun prieten al omuluiwinking
2)Catelul meu, Kiralove struck

| Fantoma_1807 a răspuns:

Eu cred ca pisica este cel mai bun animal de casa, nu are prea multa nevoie de atentie; i este iubareata, iar mie imi plac pisicile

| Patry a răspuns:

Cainele ar fi cel mai bun animal de casa

Si cainii pentru ca isi iubesc stapanul, sunt alaturi la bine si la greu si fac orice ca sa te faca sa te simti bine happy.

| Karinakari99 a răspuns:

Buna.
1)Eu cred ca pisica.Este iubitoare, frumoasa si loiala.Torce frumos.Cand esti trist, ea vine langa tine sa te consoleze si torsul ei te face sa te simti mai bine.
2)Cum spuneam mai sus despre pisica, asa spun si aici ca o iubesc.
Bye!

| anutza a răspuns:

Caine sau pisica - daca ai timp pentru ele necesita atentie si afectiune
papagal, hamster - daca doresti un animal dar nu ii poti acorda mult timp

mie personal imi plac toate animalele - am caine, pisica si papagali

| Oxanna a răspuns:

1.sobo meuulove struck
2.sobo meuulove struck
*bebe mode off*
pai la 1. hamsterul pitic
si la 2. clar hamsterul piticbig grin

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Pisica! big hug
Este (de obicei) foarte prietenoasa, poti sa razi foarte mult cu ea, nu necesita foarte multa ingrijire (in afara cauzului cand se imbolnavaste, si trebuie dusa la veterinar) si te poate inveseli, indiferent de de starea ta de spirit!
As mai recomanda si un hamster big grin (daca nu ai pisica, pentru ca cei doi nu prea pot fi impreuna). Si eu am avut unul, dar din pacate a murit de mai mult timp (din cauza varstei, nu altceva).

| TokyoGirl a răspuns:

1.catelul.
2.nu cred ca exista un animal pe care il indragesc le indragesc pe toate infara de insecte.

| Cornelcmn8 a răspuns:

Eu am 2 pisici, sunt dragalase si simpatice si-ti ofera afectiune ca nici un alt animal, dar lasa mult par si fiind ambele albe nu pot sa ma imbrac in negru sau culori inchise.
Deci iti recomand un caine, poti sa te joci cu el, poti sa te plimbi cu el, e mai dragalas, ai cu cine sa-ti petreci timpul cand nu ai ce face, asa cu pisicile in afara sa le mangai si sa toarca langa tine...
Deci ia-ti un catelus.winking

| Rosalline a răspuns:

1)papagalul...2)le iubesc pe TOATE!

| daniDeeDee a răspuns:

1)cainele
2)cainele big grin

| Narcis2007 a răspuns:

Cainele si cainele

| MadduM a răspuns:

1) Hamsterul. Te-ai distra cu el laughing Dacă l-ai scoate o singură dată din cutie, dai camera cu curu-n sus. O să fugi după el, n-o să mai dormi noaptea că ție frică să nu vină sau să nu calci pe el.
Apoi, o să ai experiențe și clipe neuitate.
2) Cățelușii mici și jucăuși.
Am văzut astăzi un cățeel numit cred că Ludy/Lullie sau ceva asemănător și culorile lui erau : alb (peste tot) cu două dungulițe maro și negru (pe urechiușe)
M-am întreptat spre el bucuroasă și acesta a sărit pe mine. Era atât de activ. Vreau și eu unul! sad
Păcat că stau la bloc...

| MindExplode a răspuns:

Pisica si cainele sunt cei mai dragutihappy

| BipBip a răspuns:

1)Pisica deoarece e blanda, iubitoare, te linisteste, iti ofera companie placuta si nu trebuie plimbata mereu ca si cainele
2)Pai poate pisica sau cainele dar mai mult pisica.

| CuloareaFericirii a răspuns:

Eu iubesc pisicile la nebunieeeee ...www.pozecupisici.ro

| Smile94 a răspuns:

Eu am un motanel foarte frumos si pufos acasa, deci cred ca pisicile sunt cele mai bune mai bune animale de casa

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Eu zic ca pisica si cainele...sau pestisor si papagaltongue
funda?

| scump3tea a răspuns:

Ciinele- si stii de ce? pentru ca ciinele este cel mai bun prieten al omului.Sint multe videori pe net cum ca ciinele isi salveaza stapinul.Doar ca saracii sint unii vagabonzi si nu are cine sa aiba grija.Dar el este cel mai devotat.

| ɹαℓυ a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun animal de casa ar fi papagalul, dar eu cel mai mult iubesc pisicile.

| cristinacrissss a răspuns:

1. Eu am o broscuta testoasabig grin
2. Dar acum imi iubesc mai mult cainele pentru ca broasca m'a muscat chiar in timp ce ti'am scris aicicryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Cainele
2.Cainele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@xByAnKax ( si pentru celelalte obsedate de mate )nu am vazut o pisica care sa salveze vieti si sa fie blande sa nu sara pe tine si sa te zgarie si sa nu sari noaptea sus din pat, de somn ca miauna groaznic pisicile.
In schimb un caine e mai bland, linistit si frumos.
Cum spunea o veche prietena, Un caine asteapta sa ii dai tu maincarea din mana in schimb o pisica ti-o frua.
Poti sa dai 5000 de stupiziwinking
Nu ma intereseaza, la modu serioswinkingwinking

| Simo0 a răspuns:

Câinele este cel mai bun animal (părerea mea) deoarece, el nu te judecă, el se întoarce la tine chiar dacă îl baţi, îţi alină suferinţa şi singirătatea.Ador câinii am 2 şi îi iubesc nespuss love struck (nu îi ţin în casă, deoarece consider că se simt mult mai bine în aer liber).

| bogza2 a răspuns:

Yo iubesc animalele mici in special porcusorii de guineea dar si hamsterii sunt dragalasihappy

| KittyEyes a răspuns:

1) Cred ca un hamster ar fi perfect!
2)Eu iubesc cel mai mult pisicile.Asta este parerea mea!

| QuitQusifor a răspuns:

1.Pisica
1.puiul de pisica

| c0okie a răspuns:

Eu am o broscuta testoasa de florida pe care o cheama Oachy Niuton laughing tin la ea ca la ochii din cap, te relaxezi de minune cand o vezi cum innoata, cum mananca...e atat de draguta si cand se sperie si intra in carapace...are doar 5 cm, abia astept sa creasca mare sa am pe ce pune bine mana tongue nu e galagioasa, nu e costisitoare si plus de asta, cui nu i`ar place o testoasa?!

| eclipsegirl31 a răspuns:

1.Pisica
2.Pisica