| RoSeGeOrGiAnA a întrebat:

Acum cateva luni mi-am cumparat un hamster(fetita) si acum vreau si un baiat ca sa nu se simta singura cat sunt plecata la scoala,dar, totusi ma joc cu ea. Daca ii voi cumpara un baietel oare se v-or bate?

Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

Nu se stie, mai intai pune-i unul langa altul separat de gratiile custii. Vezi cum reactioneaza, daca se miros si par sa se inteleaga e bine, dar daca nu,
repeta in fiecare zi asa pana se va obisnui, apoi pune-i in aceeasi cusca pentru perioade scurte, apoi cu timpul sa stea mai mult cate o ora pana va ajunge sa stea 24 / 24 (ore ) daca e bine, poate vei avea si puisori, nu se stie...

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Se poate sa se bata prima data, si se vor imperechea, eu din 2 hamsteri m-am facut cu 20laughing. Lasa-i sa se cunoasca si daca tot se bat lasa-i despartiti o vreme si pune-i inapoi happy

| ligiligi a răspuns:

Buna! E o alegere buna sa ii cumperi un partener.Se vor intelege stai linistita oh go on
Sa ai grija de ei!