| sonya a întrebat:

Ai probleme cu animalutul tau de companie? Ti se pare ca hamsterul tau nu mai e la fel de vioi? Ca broasca ta testoasa e si mai lenta decat de obicei? Ca pestilor nu prea le mai place apa? Suna-ma si discutam. In loc sa raspund la intrebari pe site, in urmatoarele doua saptamani sunt de gasit la 0733 202 975. Te astept happy

33 răspunsuri:
| William a răspuns:

Si cum iti dam funda prin telefon?

| dragosbogdan001 a răspuns:

De ce as avea ca animal de companie unul dintre acele animale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi poți da, te rog, o adresă de e-mail? sad Am încercat să îți scriu mesaj însă nu pot.

| sonya explică (pentru anonim_4396):

Spune aici cu ce te pot ajuta sau da-mi un telefon.

| umbra09 a răspuns:

Sonya am o broasca testoasa si incepe sa i se "manance" carapacea in zona gatului de ce? si ce as putea sa-i fac sa isi revina...

| sonya explică (pentru umbra09):

Buna,

Cum adica sa i se manance? Daca poti, fa-i o poza si pune-o aici sa vad exact la ce te referi. Cand broscutele cresc, incep sa le cada si "solzi" ceea ce arata ca le creste si li se schimba carapacea.

Astept poza ta.

| umbra09 a răspuns (pentru sonya):

Nu stiu de ce i se inverzeste apa tot la 2a zile si imi este lene s-o schimb tot la 2a zile asa ca e cam verde...:)
http://fbx.ro/c2fh1h3kflhlrdad

| umbra09 a răspuns:

Vo recomand pe sonia cu caldura este experta in animale happy mai exact este varu google in persoana la acest domeniu big grin
Si mersi inca o data sonya pentru sfaturi bafta big grin

| sonya explică (pentru umbra09):

Hei, multumesc tare mult. Ma bucur ca am putut sa te ajut.
Daca mai ai intrebari, stii unde ma gasestihappy

| umbra09 a răspuns (pentru sonya):

Dap acum stiu la cine sa apelez
hei te pricepi si la vergeturi? Am uitat sa te intreb la tel mia crepat pielea in unele locuri din cauza sportului cred ca sunt vergetri te pricepi la "piele" sad

| sonya explică (pentru umbra09):

Imi pare rau, habar nu am!

| umbra09 a răspuns (pentru sonya):

Pacat am auzit ca trec cu ulei asa ca am sa incerc

| 1Voineoska1 a răspuns:

Hamsterul meu a cam slabit. Si mi se pare ciudat din moment ce el mereu isi goleste cutiuta de mancare ea fiind umpluta pe jumatate!

| DenissaRoxana a răspuns (pentru 1Voineoska1):

Este posibil sa fie bolnav, daca mananca si tot slabeste...mergi cu el la veterinar!

| sonya explică (pentru 1Voineoska1):

Hamsterul nu prea slabeste. Poate doar iti pare tie. El mananca cat ii trebuie, iar cu restul isi umple falcile. El ascunde multa mancare prin cusca, asa ca mereu va avea ceva de "rontait". Nu iti face griji.

Daca mai si si alte intrebari, spune-mi sau da-mi un telefon si vorbim mai detaliat.

| Den30 a răspuns:

Pisica mea a devenit plictisita! Mereu cand ma jucam cu ea se simtea bine si ii placea..acum..nu ii mai place!

| DenissaRoxana a răspuns (pentru Den30):

Pisicile odata ce inainteaza in varsta, devin lenese. Nu mai se joaca (vor sa doarma mai mult decat de obicei).

| sonya explică (pentru Den30):

Nu neaparat ca nu ii mai place. Daca este pui sunt sanse sa fie bolnava si e bine sa dai fuga la veterinar. Daca e in varsta, pur si simplu nu prea mai are chef.
Daca mai te mai pot ajuta, poti sa-mi dai un telefon. Iti voi raspunde cu drag si la alte imtrebari.

| okokokokokok a răspuns:

Buna, am un labrador retriver de 6 ani care nu mai e atat de energic ca inainte (anul trecut). cand ma joc cu el fuge de 3 ori dupa minge si oboseste, iar atunci cand ii dau mancare nu se mai repezeste. e din cauza varstei?

| sonya explică (pentru okokokokokok):

In mod obisnuit acestia sunt niste catei energici, insa in fiecare zi trebuie sa le asiguri o perioada de "antrenament" ca sa spun asa. Nu trebuie sa fie ceva intens, insa nici plimbari lente, avand in vedere ca nu e batran.

Posibil sa oboseasca si pentru ca nu face asta zilnic, insa ar fi bine sa consulti si un veterinar.

| Arsius a răspuns:

De ce as avea ca animal de companie o broasca testoasa?

| WinnieThePoof a răspuns (pentru Arsius):

De ce nu ai avea?

| Arsius a răspuns (pentru WinnieThePoof):

Hmmm...poate ca sunt zdravan la cap?

| CristinaAnAAAA a răspuns:

Pppppp
908jjo

| Däny_Ðark_1997 a răspuns:

CAINELE meu hasky il doare burtica sad sad sad sad sadsad sad Ce fac? Te rog zi-mi am mare Problema cu cainele meu ( mai si varsa ) happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Däny_Ðark_1997):

Buna,

Da fuga la veterinar sa iti dea tratamentul corespunzator. Nu incerca sa faci tu ce iti spun altii, ci doar ceea ce iti da veterinarul.
Ai grija de catel.

| FataCuGuma a răspuns:

rolling on the floor)
Scuze,dar eu nu am probleme cu animalutul meu
rolling on the floor)

| Samy_Tom_1981 a răspuns:

Salut, degraba imi iau un caine yorkshire terrier, sunt incepatoare, imi poti da cideva sfaturi ce trebuie sa fac sau sa cumpar ca animalutul meu sa se simta bine ))

| sonya explică (pentru Samy_Tom_1981):

Hei,

E o rasa putin mai pretentioasa, nu foarte. Trebuie sa ai grija de el, de blana lui sa il perii zilnic. Ii poti face baie cam o data pe luna si apoi periaj, ca altfel daca are parul mai lung se va incalci.

In rest, ii dai mancare specifica canilor mici si sa nu uiti sa cumperi si chestii de ros:)

Uite si aici cateva informatii http://www.zooland.ro/ingrijirea-unui-yorkshire-terrier-4139

| Cuteness1506 a răspuns:

Heii, am un bichon frise de 8 ani. Mie teama ca in curand nu va mai fi asa vioi cum este acum. Aproximativ cati ani traieste aceasta rasa? sad

| sonya explică (pentru Cuteness1506):

Buna,

Cam intre 14 si 17 ani este durata lor de viata. Daca ai grija de el poate ajunge la varsta respectiva. Momentan nu trebuie sa iti faci griji. Va mai fi vioi si te mai poti juca cu el.

| aaaaa5 a răspuns:

Am un motan de 3 ani jumate, castrat, ținut în casă (la bloc). În ultimele săptămâni am observat că uneori urinează cu sânge (nu tot timpul). Alte probleme nu pare să aibă, e mereu vioi, cu chef de joacă, are energie și așa. Care ar putea fi problema? Și ce soluții ar fi?

| sonya explică (pentru aaaaa5):

Buna,

Mai bine fugi cu el la veterinar, va sti exact ce sa ii dea pentru problema avuta. Sigur nu este ceva ce trebuie sa treci cu vederea. Asa ca, da fuguta la veterinar si vezi ce zice. Urmezi cu strictete tratamentul pe care ti-l da si se va face bine.