| GB_Gabi_1989 a întrebat:

Ajutati-ma va rog catelusul meu este bolnavior e de rasa canis mia vomat i-am dat niste pastile de la veterinar si na mai vomat
dar acum nu vrea sa mance i-a dat veterinarul injectie sa aiba pofta de mancare dar nimic ce sa fac ajutati-ma va rog

Ofer Funda

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Mai astepata pana maine ( dupa ce a vomitat, nu prea ii mai arde de mancare, mai ales daca e si bolnav) daca nici maine nu are pofta de mancare, cumpara-i de la farmacie vitamina C, dar lichida, si pune-i 2-3 picaturi in apa de baut, daca nici asa nu mananca, te sfatuiesc sa te duci cu el din nou la veterinar.

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

In primul rand scrie te rog romaneste. Graba nu scuza limbajul defectuos.
In al doilea rand nu vad de ce te grabesti sa indopi bietul animal dupa ce a vomat.
Nu stiu daca tu ai vomat vreodata dar gandeste-te ca nu ai cum sa iti apara pofta de mancare asa deodata. Mai asteapta putin.
Auzi injectie pentru pofta de mancare. Ala ti-a vrut doar banii. Daca i se oprise voma era perfect. Aia e important. Se apuca el singur de mancat cand se simtea in stare.
Stomacul are si el un fel anume de a functiona.

| KawaiiiPanda a răspuns:

Ai rabdare cu el. Daca nu mai vomita e foarte bine. Probabil ii va reveni pofta de mancare. Organismul lui e in prag de refacere. Si stomacelul lui tot va avea candva nevoie de mancare.STAI LINISTIT. Daca ai impresia ca veterinarul nu il ajuta, poti sa te adresezi altui medic.