| intime a întrebat:

Buna TPU as vrea sa ma ingras putin da nu am pofta de mancare...am auzit ca daca fac sport ma ingras... ajutati-ma va rog[fara pastile sau altceva]sau dati-mi niste remedii ca sa ma ingrashappy FUNDA

4 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Sportul te slabeste, dar ce ai auzit tu nu este complet gresit. Daca faci efort fizic iti creste pofta de mancare, dar avand in vedere faptul ca tu nu prea ai pofta de mancare, nu prea te ajuta. Inlocuieste margarina cu untul, carnea cu carnea de porc ( neaparat de porc). Mananca multa ciocolata si bea bauturi acidulate ( fanta, pepsi). Daca se poate sa mananci si prajeli, e perfect. Mananca si branza, salam, banane (si ele ingrasa) si tot ce e dulce, cum ar fi miere, pepene, etc.

| raduuul a răspuns:

Fa efor mediu si dupa aceea mananca. SE VA DEPUNE CAM TOT CE MANANCI... Crede-ma functioneaza.

| Rozette a răspuns:

laughing Dimpotriva, daca faci sport ti se contracta muschii, consumi energie, scade nivelul de apa din corp si SLABESTI. Incearca sa mananci o masa foarte bogata zilnic ( 5 felii de paine, un varf de cutit de sare, una-doua felii cu margarina/unt, un castron de supa pe zi, fructe si prajiturele cu lapte ca gustare si mancaruri grase, ca smantana, cu pui sau fara, cu ciuperci, etc.). Daca tii dieta asta circa o saptamana vei reusi, crede-ma. Succes! fundita?

| intime explică:

Eu nu voiam sa zic de sport scuzati-ma daca fac anumite exercitii fizice.sorryhappy