| Vlach a întrebat:

AJUTOR! azi am cumparat un melc pomacea pentru bolul meu si cateva plante, pestele meu beta tot loveste melcul si in da jos mereu! Ce sa fac? Sa scot melcul sau sa las pestele sa se acomodeze cu el? nu vreau sa moara melcul nici pestele crying este urgent!

4 răspunsuri:
| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Puff...Acvari separate dacă i vrei pe amândoi trebuia sa te informezi mai bine dar omu greșește în viata.Beta sunt pești solitari, nu accepta musafiri, separai și cumpăra un acvariu separat pentru melc cat mai repede.Nu mai încerca să îi împaci, ca...Mai bine cautai lui beta alt amic și melcului la fel. Sper ca te-am ajutat

| OdesaDrl a răspuns:

Hei, mai bine ar fi sa lasi pestele in acvariu si sa omori melcul si apoi sa-l arunci pe geam (eventual la gunoi)! S-ar putea sa ai cosmaruri la noapte legate de melcul ala rolling on the floor (acum serios, eu am fobie de melci :O.)

| Vlach explică (pentru OdesaDrl):

Nici nu sti cum arata un mel pomacea, nu?

| OdesaDrl a răspuns:

Nu-i problema caut pe net poze cu prietenul tau laughing, eu nu mi-as lua asa ceva :O