| Oana10_7907 a întrebat:

Ajutor!
Eu am o broasca testoasa, iar azi, cand udam gradina am vazut-o ca nu se misca. L-am chemat pe tata, el a luat-o in brate, traia, dar ii curga sange de undeva.
Tata a chemat-o pe mama iar mama a vazut ca are pleura rupta.
Poate sa moara broasca din asa ceva?
Ce este pleura?
Ce ar trebuie sa facem?

4 răspunsuri:
| Irina28 a răspuns:

Sa mergeti la veterinar. happy

| BlONdAaAa a răspuns:

Deci.E cam complicat mie mi-a murit broscuta din aceeasi cauza. In primul rand pleura e o chestie care acopera tot plamanul. De facut nu stiu cat de tarziu e daca o are mai demult dati banii degeaba ca nu va mai trai pentru ca a pierdut mult sange repet daca e de mult mult insemnand 2 3 zile;]

| Oana10_7907 explică (pentru BlONdAaAa):

Nu este de mult, este de dimineata! Dar eu sper sa traiasca pentru ca eu si mama tinem foarte mult la ea, mai ales mama!

| BlONdAaAa a răspuns (pentru Oana10_7907):

Pai daca e de dimineata.Nu a pierdut mult sange trebuie mers urgent cu ea la un veterinar.;].Dar e can greu daca are fisurata pleura.straight face Mie mi-a murit.:].A doua zi.straight face
Succes