| BiancaAlecsandra a întrebat:

Am adoptat un catel dar nu se joaca.cum il pot ajuta sa se joace cu mine?

Răspuns Câştigător
| Ooopss a răspuns:

Mai intai trebuie sa se obisnuiasca cu tine, sa ii castigi increderea.Lasa-l cateva zile sa exploreze casa, curtea, sa te cunoasca mai bine.Cumpara-i jucarii speciale de la petshop si pune-ile in locul lui unde doarme. Vorbeste cu el in fiecare zi, mangaie-l, periaza-l, dul la plimbare zilnic, petreceti cat mai mult timp impreuna si vei vedea ca se va atasa foarte mult de tine.Increderea se catiga in timp, deci ai putina rabdare cu el.

7 răspunsuri:
| lola9 a răspuns:

Cum l-ai adoptat? De unde?

| BiancaAlecsandra explică (pentru lola9):

De la adapost

| BiancaAlecsandra explică (pentru lola9):

Adica niste prieteni l-au luat de acolo si n-au mai putut avea grija de el asa ca mi l-au dat mie big grin

| lola9 a răspuns:

Este de rasa?

| BiancaAlecsandra explică (pentru lola9):

Pai e un bison alb cu pete maro big grin)

| lola9 a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

Bisonul este alb pur

| BiancaAlecsandra explică (pentru lola9):

Era bison havanez