| dianamnastase a întrebat:

Buna!
Am un catel de aproape 3 luni, pe care l-am adoptat cand avea o luna si cateva saptamani (stiu ca era prea mic, dar erau multi si catelusei mama ii era greu cu ei). Ideea este ca l-am tinut in casa de cand l-am luat, lasandu-l prin curte sa se joace. As vrea sa il invat sa doarma afara, i-am facut si un culcus, dar cand ii este somn cere in casa, plange la usa.
Cum as putea sa il invat sa doarma afara si sa nu mai fie asa lipicios cu mine? Imi e greu sa plec de acasa pentru ca atunci cand ma vede ca plec plange.

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Cateaua mea are un an jumate si tot plange cand plec de acasa si bate la usa sa o primesc, am fost foarte slaba si m-a facut cum a vrut ea, tu poate reusesti sa fi mai dura sa nu ii mai canti in struna si sa o lasi sa planga pana ii trece, eu nu am reusit

| dianamnastase explică (pentru Felys):

M-am gandit si eu ca o solutie ar fi sa il tratez cu mai multa indiferenta, uneori reusesc, dar de cele mai multe ori mi-e mila si tot ca el fac laughing

1 răspuns: