| DarkOrbitMoon a întrebat:

Am auzit ca hingherii iau cainii cu brutalitate de pe strada, apoi ii omoara si ii fac hrana pentru animalele de la gradina zoologica. E adevarat?
Eu nu pot sa cred asa ceva...

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cu brutalitate, da, sunt luati, unii chiar mor inainte de a ajunge la adapost. Apoi parca au termen 14 zile sa fie adoptati, daca nu sunt adoptati sunt eutanasiati ( cu bataie sau otrava pentru soareci) nu avem bani pentru injectie letala ( anestezic), ( nu mai sunt la curent cu legea, dar aceasta lege cu eutanasierea dupa 14 zile daca nu sunt adoptati era suspendata ultima data, nu stiu daca s-a reluat legea, dar oricum in adaposturi mor o groaza de caini din cauza batailor sau a lipsei de hrana si conditii de supravietuire).
Dar sa fie hrana pentru gradinile zoologice nu cred. De obicei sunt arsi sau aruncati la groapa de gunoi a orasului.

| DarkOrbitMoon explică (pentru LaLaura):

M-am interesat si am aflat ca la mine in oras, cainii chiar ajung mic dejun pentru lei.

| LaLaura a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Naspa asa, la mine in oras nu exista zoologie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au avut ei o nebunie atunci cand au murit vreo 2 copii muscati de caine, dar din pacate acum nu ii mai strange nimeni de pe strazi. Faptul ca ajung mancare la zoo ma indoiesc, majoritatea sunt eutanasiati si incinerati, desi parca a fost suspendata legea

| Mayar a răspuns:

Unde crezi ca traim? In Romania! Normal ca e adevarat, nici nu are cum altcumva sa fie.

O sa isi primeasca fiecare pedeapsa. x(

| Nicoleta18112003 a răspuns:

Nu hingherii ii duc la adaposturi pentru cinii. Funda