| Olivia_3355 a întrebat:

De ce hingherii care prind cainii ii omoara dupa?

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl a răspuns:

Nu ii omoara mereu. Sunt doua motive. Ori sunt foarte bolnavi si nu se mai poate face nimic pentru ei, ori nu mai au loc unde sa-i tina.

12 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Ii omoara pentru ca nu au ce sa faca cu ei.
Sunt foarte multi caini abandonati pe strazi in ultima vreme. Jumate dintre ei sunt periculosi sau sufera de tot felul de boli.
Romania este o tara slab dezvoltata, pentru ca nu are adaposturi pentru animalele fara stapan.Si cica face parte din UE, haha, nu s-ar zice.
De curand m-am intors din Italia, acolo nu vezi nici un caine, nici o pisica pe langa tomberoane. Oamenii acolo sunt mai civilizati, iubesc animalele, nu le lasa sa moara.
Si animalele au dreptul la o viata, poate ele nu au un suflet, nu au sentimente dar sunt si ele creatii ale lui Dumnezeu.
Oamenii care pedepsesc animalele, ar trebui sa fie pedepsiti si ei la randul lor ca acestea, sa vada cum este.

| SamSon a răspuns:

Ii eutanasiaza pentru. a nu se mai inmulti, dar nu cred ca ii omoara straight face

| SMA a răspuns:

Pentru ca asta e meseria lor. Sa omoare suflete nevinovate.

| Bubble13 a răspuns:

Buna. nu ii omoara imediat. au termen de cateva zile, saptamani(nu stiu cat timp) sa fie adoptati de la adapostul unde ii duc, si daca nu sunt adoptati ii eutanasiaza. TRISTstraight face

| Bubble13 a răspuns:

Am uitat. ii omoara dupa pentru ca dupa aceea nu ar mai avea loc pentru ceilalti cainistraight face

| Pufuleti a răspuns:

Nu au bani sa ii intretina. Un caine sanatos necesita multe, multe vaccinuri. In plus, le trebuie si mancare. Poate au si unele afectiuni care trebuiesc tratate si nu sunt bani.
Cruzimea e la ordinea zilei. Mai bine intrebai de ce ii arunca oamenii in strada.
Tu daca ai un tantar in camera, nu-l omori? E mai usor decat sa il prinzi si sa il dai afara. Cam asa e si principiul cu cainii.

| AFR81 a răspuns:

Si ce ai vrea sa faca cu ei? Dar ca sa stii si tu nu'i omoara, de obicei ii castreaza si apoi vad ei ce mai fac cu ei

| Anonim3007 a răspuns:

Ce vrei sa faca sa-i ia la ei acasa dai draq de javre

| CLau8GeRrY a răspuns:

Pentru ca traim intr-o tara de tot rasulstraight face,iar hingherii nu au inima, chiar daca isi fac datoria fata de locul de munca, pentru ca asa li s-au ordonat.problema este ca se poate preveny moartea unui caine vagabond nevinovat prin castrarea celorlalti ce ink mai sunt in viata.Dar la noi nu se procedeaza ca la si ceilaltzi oameni "normali". Tzara se duce usor usor de rapa,doar noi, cei tineri o putem scoate de aici[dar nu toti din pacate] si revin la ideea ca "Unii nu au mila, sentimente si fac totul sub influentza banilor".[P.S.: noi dc nu avem politzia animalelor ca si cei de la SPCA.pana si cele mai mici partzi ale lumii[arizona, huston...] au asa ceva.sincer,imi doresc sa ajung sa lucrez acolo,sa stiu ca pot salva vietzi, dar vreau sa raman aici, sa stiu ca pot schimba ceva in ROMANIA pentru ca aici am crescut] scuze ca ti-am dat de citit Olivialaughingkiss

| adrian_5886 a răspuns:

Pentru ca nu au mult loc la adapost, si pentru ca ne ''protejeaza" pe noi de caini.Eu asa consider

| parereamea_6534 a răspuns:

Ce te intreseaza?

| Olivia_3355 explică:

Multumesc! Nu voiam raspunsuri foarte detaliate. Mersi oricum la toti!