| aragon18 a întrebat:

Am avut 4 papagali. Toti au murit din cauza ca nu le-am dat destula atentie.Si acum incep sa le simt lipsa sad Si vreau sa ii conving pe ai mei sa imi mai ia 2.macar ultima data. tata zice ca nu voi avea grija de ei si ca vor muri mai repede si acestia.mama nu prea suporta papagalii.cum sa fac sa ii conving? crying De bani fac rost imediat, dar imi ramane doar sa ii conving sa imi mai dea ultima sansa.help crying

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Intai de toate pune pret pe cuvintele care le vei spune, sa te ti de ele!
Spunele tot ce simti si anume ca tu doresti foarte mult doua mici suflete langa tine, care sa te inteleaga mai mult decat te intelege un prieten.Sa te incante cu dragalasenia lor, si ca si tu la randul tau vei avea griza de ei. Le vei plati "serviciile" prin faptul ca ii vei ocroti si nu ii vei lasa sa moara! Tu ai acei papagali pe suflet si nu rezisti sa-i mai vezi si pe ei suferind, de aceea vei avea griza de ei! Acum, dupa greseala asta ti-a crescut experienta, sti ca nu trebuie sa faci aceeasi greseala. Poti fi cu sufletul impacat daca vei avea din nou niste mici fiinte incantatoare oferindule dragoste si afectiune!

12 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Pai asa sunt toi cand ii ai langa tine nu sti cat de pretiosi sunt iar cand nu mai sunt printre noi iti pare rau, eu nu cred ca de data asta le vei da cine stie ce atentie..in fine ar trebui sa nu'ti ma iei papagali ci un animal mai putin firav, a de exemplu un caine sau o pisica..succes

| B3Bytza a răspuns:

Mai asteapta ceva timp si incearca sa ii mai ajuti la treburile gospodaresti si asculta-i, apoi intreaba-i din nou daca te lasa sa iti iei alti doi papagali.

| alexdop21 a răspuns:

Am avut si eu o gramada de papagali, nu mai stiu exact cati, dar cert e ca nici eu nu am putut sa ii ingrijesc cum se cuvine, si unii au zburat afara din cusca, altii au murit, altii i-a mancat Oz (cainele meu big grin tongue ) Ia-ti pestisori big grin sunt mai usor de intretinut

| aragon18 explică:

Le-am spus si lucrul asta si tot degeaba. :-

| soseta ucigasa a răspuns:

Sigur au murit pentru ca nu le-ai dat destula atentie? Eu cred ca mama ta este vinovata. Nu ai zis tu ca nu ii suporta? laughing

| Independent a răspuns:

Parerea mea...decat sa ii iei si sa moara mai bine nu ii mai lua

| blackcat_3605 a răspuns:

Spune-le ca de data asta vei avea mai multa grija de ei. Iar dupa ce iti vor lua, demonstreza-le asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...nu cred ca din cauza ta au murit...sa fim realisti dar totusi poate fi din cauza curentului pentru ca asa mi s-a intamplat si mie...de la curent si iti dai seama ca ei nu pot suporta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...nu cred ca din cauza ta au murit...sa fim realisti dar totusi poate fi din cauza curentului pentru ca asa mi s-a intamplat si mie...de la curent si iti dai seama ca ei nu pot suporta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU sper sa poti sa-i convingi pe parinti, deoarece am avut si eu 2 perusi care au murit.Stiu cum este!

| oanaonixy a răspuns:

Am si eu aceasta preoblema ce coincidenta de milioane pana la urma am convinso pe mama ca si tata a zis nu dar nu-ti pierde speranta

| simona18 a răspuns:

Incearca sa ii convingi ca esti gata pentru inca 2. incearca sa fi grijuliu cu altceva ca sa vada ca poti