| ciprian00 a întrebat:

Am cumparat un catel AMSTAFF si vreau sa stiu ce mananca, cand trebuie sa ii fac vaccin, e bine sa ii dau apa sau lapte? Catelul are o luna. Vreau sa stiu totul despre el.

Răspuns Câştigător
| ionlis a răspuns:

Buna am si eu un amstaff si poti sa ii pui vaccina de deparazitarie oricind dar vaccina de limbrici si altele se fac la 3-4 luni si vara trebuie sa ii pui o vaciina anti tintari neaparat trebuie sa o pui ca daca tiintari o musca apare in organizmul ei sau alui unfel de limbrici si asta poate duce ca catelu sa moara si baie nu trebuie sa ii faci pina la 4 luni daca a trecut de 4 luni poti sa ii faci baie.Despre hrana poti sa ii dai apa dar in nici un caz lapte fiindca cea de la care am luat catelu a spus sa nu-i dam lapte, eu cred ca ar trebui sa ii dai tot ce maninci tu ca daca il inveti cu mincare de la magazin e scumpa si mai mult pierzi