| Rs_Mirela_1999 a întrebat:

Buna seara.Am luat un catel Amstaff, are in jur de 9 luni, persoana de la care am luat-o nu s-a mai putut ocupa de ea, si nu are nici un vaccin. Peste o luna de zile vreau sa o iau cu mine in Italia, i-as putea face toate vaccinurile odata? Si cam cat m-ar costa

Răspuns Câştigător
| mikyess a răspuns:

Bună eu am un cățel pug mops, din cate știu nu poți face totul odată, daca dorești sa părăsești tara la fel ca si mine de altfel ai nevoie de vaccinul antirabic, apoi după 21 de zile microcipul si pașaportul, pentru ca nu se poate fără ele, el de la o lună trebuia sa aiba vaccin pentru parvoviroză, parvoviroza este o boala la caini care nu se poate trata, el va muri, asta mi s-a spus la veterinar, in ziua in care vei pleca este nevoie de control veterinar fix in ziua aia, si vei primi stampila pe pașaport, microcipul costa 70 de lei pașaportul 70 de lei si vaccinul pentru parvoviroza 35 de lei, cel antirabic nu știu la ce preț e.

| Rs_Mirela_1999 explică (pentru mikyess):

Multumesc pentru sfat. Am sa merg la un medic veterinar.

1 răspuns: