| Mentaaaaa a întrebat:

Am de facut la scoala o masca am la dispozitie o masca alba si trebuie sa o ornam cat mai original cu vata, ata de toate. Ceva idei? NU stiu ca sa ii fac...

3 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Am facut si eu anul trecut
ceva sa inconjoare nasul pui pe contur tot felul de lucruri fa o din carton coloreazo fa o si tu cu imag ta

| Bilqux a răspuns:

Pune intai vata pe masca aia -peste tot.
apoi pune lipeste ata si las-o cumva sa atarne in jos (ata ca sa nu intelegi altceva)
pune sclipici si lipeste si ata impletita tongue
cred ca ar iesi super!

bye bye

(fundita?)

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Incearca sa o decorezi cu ata subtire si colorata.ca de exemplu, pune pe o jumatate fire de ata alba si pe cealalta jumatate fire de ata neagra.nu stiu daca intelegi ce vreau sa iti spun, adica sa le pui fir langa fir(ti-ar trebui ata un pic mai groasa). ca sa adaugi o nota de final, pe partea alba poti pune un fir negru sub forma de spirala.incearca sa nu lipesti firele drepte drepte, ci pune-le curbate.