| sierra a întrebat:

Am gasit un pescarus adult in gradina. Pare sanatos, mananca, bea apa, dar nu zboara. Aripile par ok. Aveti idee de ce nu zboara?

Răspuns Câştigător
| AleD a răspuns:

La prima vedere poate ca aripile par ok dar de fapt poate sunt rupe/lovite.sau poate e inca doar foarte speriat.cine sti ce a patit in drum spre gradinta ta. poate a fost atacat de vreun animal chiar in timp ce era pe jos.ar fi bine sa ai grija de el, sai dai mancare/apa, iar daca in cateva zile nusi revine sau situatia se agraveaza ar fi bine sal duci sal vaDA UN VETERINAR. sper ca te-am ajutat:*

5 răspunsuri:
| Ella32 a răspuns:

Exista un forum foarte bun pentru pasari, daca stii lb. engleza fa-ti cont pe acest forum si deschide un subiect in care ii explici tot despre pescarus. Aici raspund cei mai buni experti in bolile pasarilor si sigur isi vor da seama ce este in neregula cu el, iti vor spune si ce sa ii dai ca sa il tratezi. Aici trebuie sa postezi mesajul http://www.pigeons.biz/forums/f30/

Eventual daca poti sa faci si o poza pescarusului si sa o atasezi pe forum este si mai bine.

| rolly3342 a răspuns:

Ii place gradina ta. happy

| Alissonn14 a răspuns:

Poate pare sanatos da poate nu e. Poate o sa zboare, da poate acum ii e frica.nu stiu ce sa zic.Mai asteapta unpic, poate o sa zboare.

| Gall_George_1982 a răspuns:

Ce s-a mai intamplat cu el de atunci? ca si eu am gasit unul in parcarea de la supermarket, tot ca al tau, mananca bea, pare ok dar nu zboara...