| radnika a întrebat:

Am gasit un pisoias de cateva zile nu are ochisori deschisi incasad cordonul ombilical ii atarna si nu stiu ce sa facthinking se usuca si ii pica jos sau?

8 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

E dificil sa supravietuiasca un pui de pisica care nu are nici macar ochii deschisi, fara mamica lui. Du-l la veterinar sa il consulte.
Oricum e prea mic pentru deparazitari, vaccin etc!
Cel mult ii poti da lapte special de pisici : Vezi ca exista biberoane speciale pentru catei si pisici - pui. Gasesti in pet-shop. Nu-s daca sunt in Romania...eu am luat din afara.

Si incearca sa-l hranesti. poate va supravietui!
Inveleste-l in permanenta, sa se simta in siguranta si sa nu-i fie frig, si cu un disc demachiant, inmuiat in apa, da-i pe la funduletz pentru a-i provoca mictiunea si defecarea. Altfel nu va putea supravietui...

| alessia5158 a răspuns:

Cordonul se usuca de la sine si va pica singur.

| Serenity_3531 a răspuns:

Cordonul ombilical va cadea de la sine. Problema e, cum o sa-l hranesti? Spuneai ca nu are nici ochii deschisi. Cu seringa, presupun... E mai dificil. worried

| Aℓida a răspuns:

Ce dulce! dar mai bine du-l la veterinar... di oricum gestul tau este unul de admirat!kiss

| Roxss a răspuns:

Sfatul meu sincer e sa-l duci la un veterinar. El este cel mai in masura sa-ti spuna ce se va intampla cu pisoiasul. E posibil sa rezolve el problema si tu daca esti de acord si iti doresti un pisi mic sa-l hranesti.Ar fi un gest foarte frumos din partea ta! Oricum, gestul insusi e de admirat! Bravo!

| mariutza98 a răspuns:

Fa bine si du-l la medicul veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saralcul pisoias

| radnika explică:

Va multumesc mult la toty:*:*:*:*:*:*