| Alex4322 a întrebat:

Pisica mea a nascut 6 pui acum 3 zile si numai unul si-a pierdut cordonul ombilical azi-noapte (pe la 4). Cand o sa le cada celorlalti cordonul ombilical?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand le vine timpul lor...

Ideal este sa lasi pisica si puii in pace, ca de-i tot atingi pisica ii va respinge si nu-i va alapta, lasandu-i sa moara.

| dullcat a răspuns:

Poate dura cateva saptamani. Ia in considerare sa sterilizezi pisicile, nu sa iti faci armata.

| Alex4322 explică:

Bun! Acum a nascut acum a doua pisica inca 6 pui. La primii inca nu s-a modificat nimic.

| Alex4322 explică:

Am revenit. Din cei 6 pui de 4 zile încă 2 și-au pierdut cordonul ombilical: unul pe la 11:00 iar celălalt pe la 18:00. Ceilalți pui de 1 zi încă nu și-a pierdut niciunul cordonul ombilical.

| Alex4322 explică:

Am revenit din nou. Primii pui au acum 6 zile SI numai unul inca mai are cordonul ombilical (si-au mai pierdut doi astazi unul la 6 SI altul la 10) iar ceilalți au 3 zile SI din cei 6 niciunul inca nu si-au pierdut niciunul cordonul ombilical.

| Alex4322 explică:

Am uitat ca un pui din cei 6 care au 6 zile a inceput azi-dimineata sa isi deschida ochii (nu este acela cu cordonul ombilical)

| Alex4322 explică:

Puii noștri au 7 și 4 zile astăzi și unul dintre aceia care au 4 zile și-a pierdut cordonul ombilical.

| Alex4322 explică:

Am uitat sa spun că un puiul acela de 7 zile are inca cordonul ombilical și 2 dintre ei și-au deschis ochii. Cel care are 4 zile și și-a pierdut cordonul ombilical era ora 15.

| Alex4322 explică:

2/6 pisoi de 7 zile au ochii deschisi

| Alex4322 explică:

Revin iar. Puii mei au 8 zile SI unul inca mai are cordonul ombilical iar ceilalți au 5 zile SI astazi 2 dintre ei si-au pierdut cordonul ombilical (in total 3) pe la ora 8 SI 13. Cei de 8 zile 1/6 mai au cordonul ombilical iar de 5 zile 3/6.

| Alex4322 explică:

SI-au mai deschis ochii 2 pisici: unul de 8 SI unul de 5 zile. Cei de 8 zile au 3/6 ochii deschiși iar de 5 zile unul din 6.

| Alex4322 explică:

Bun! Astăzi și-a pierdut cordonul ombilical și ultimul pisoi la 9 zile, aceștia sunt primii. Iar ceilalți au 6 zile iar doi dintre ei încă mai au cordonul ombilical iar unul și-a pierdut. Cel de 9 zile și-a pierdut dimineață la 10 iar cel de 6 zile acum la 19.

| Alex4322 explică:

Din cei de 9 zile 5 au acum ochii deschiși iar din cei de 6 zile au 2 ochii deschiși.

| Alex4322 explică:

Am acum iar 5 pui care au 3 zile iar 2 și-au pierdut cordonul ombilical