| Alex4322 a întrebat:

Salut! Este normal sa ii cadă cordonul ombilical pisoiului meu la 9 zile? Acum are 10 zile dar ieri și-a pierdut cordonul ombilical.

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

În general durează cam o săptămână. Depinde și câtă activitate are, cum îl îngrijește mama, metabolismul etc.

Important e că a căzut, că asta trebuia să se întâmple :-)

Verifică să nu fi rămas puțin resturi prin buric, să cureți bine cu apă călduță, poate și un strop de spirt (diluat în apă) să nu fie impurități.

Să fiți sănătoși!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din septembrie tot pui aceleasi intrebari.E bordel de pisici acolo la tine, din moment ce apar atatia pui pentru al caror cordon umbilical esti extrem de ingrijorat? Sau minti de ingheata apele? M-as ruga sa fie a doua varianta, iar in realitate pisicile sa fie sterilizate, nu sa se nasca in prostie, pe banda rulanta.

https://www.tpu.ro/......e-in-urma/