| anonim_4396 a întrebat:

Am luat acum cam o luna un perus si de acum o săptămână are penajul foarte dezordonat. Am crezut ca ii cad penele si ii dau altele cum e normal ( am mai avut peruși ) dar nu ii dau. Si acum i s-au tocat vârfurile aripilor si cozii si mai mult de 2 metri nu zboară.
Are idee cineva ce ar putea sa aibă?

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Sunt semne sigure ca e bolnav si ar trebui dus la veterinar. Daca nu are si diaree posibil sa aiba un deficit de vitamine si trebuie sa i le dai, altfel moare.