| anonim_4396 a întrebat:

Am luat niste pietre de afara si vreau sa le pun in acvariu... le-am spalat in cada si le-am lasat intr-un recipient cu verde de malachit am facut bine ce am facut? xD

3 răspunsuri:
| Fowls a răspuns:

Ajungea sa le speli putin eventual cu niste detergent de vase ceva si gata straight face scoate-le...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu detergent de vase? Daca vrei sa fi foarte precaut, poti sa le fierbi. In principiu, daca nu provin dintr-o zona poluata, nu ar fi cazul. Ai grija ce fel de pietre sunt, fa-le testul cu otet (torni putin otet pe o mostra, verifici daca face efervescenta). Asta daca n-ai ciclide, sa prefere apa calcaroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune niste otet pe ele si daca bolborosec cuva nu le pune in acvariu!
Pt. a le pune in acvariu trebuie fierte!