| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu pisicuta mea.
A fatat acum doua luni si de atunci e foarte obraznica. Inainte era foarte cuminte si iubitoare. Acum se urca pe masa, fura mancare, darama lucrurile de prin casa, se baga in toate dulapurile, intra si iese pe geam, miauna toata ziua, e foarte pretentioasa la mancare, zgarie, nu mai sta la mangaiat. Puilor nu prea le mai da sa suga pentru ca au crescut. II mai lasa cateodata, insa nu cred ca asta e motivul pentru care face asa. Ai mei vor sa o dea, dar eu nu vreau. Cum pot sa ii schimb comportamentul? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Buna,pisicuta ta este asa din cauza puiilor pentru ca din cate am vazut zici ca ia fura mancare pentru a le da puiilor am si eu o prietena care e tot asa, eu cred ca dupa ce cresc pui de pisica mari ia o sa se mai cuminteasca pentru ca pisica ta e agitata din cauza puiilorwinking

| Ally99 a răspuns:

Daca a fatat pentru prima data este normal,am si eu o pisica care tot asa a facut dupa prima fatare,ii este frica sa nu ii ei puii, arata-i ca o iubesti si da-i mai mult lapte pentru ca are nevoie cat alapteaza, sper sa mearga! Fundita?

| florina15 a răspuns:

Probabil este afectata din cauza nasterii nu din cauza puilor ca de obicei pisicile sunt si mai blande cand au pui, deci poti intreba un veterinar el iti va da un sfat folositor.Succes.

| MeAndMe1000 a răspuns:

Arata-i mai multa iubire.Cred ca ea, in incercarea sa iti apere puii a reusit sa va indeparteze de ea, iar voi nu i-ati mai dat atata atentie si de accea crede ca voi nu o mai iubiti.Arata-i ca o iubesti, nu doar pe ea, ci si pe pui.