| xzxionutxx a întrebat:

am o pisica de o săptămână și de urca pe birou, de uita spre geam și miauna.
Vrea la sora ei sau vrea la motan.

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poate se vrea libera, nicidecum intr-un spatiu inchis ---aceasta, in cazul in care vechiul stapan i-a permis sa se miste si in afara casei.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca vrea la motan. Este perioada de imperechere. Vine primavara.

| cristi202 a răspuns:

Ea fetita fiind, vrea un baietel happy. Sigur, pentru ca, venind primavara, incepe sezonul imperecherii lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pisica cîte luni are? Ea prin mieunat vorbeste cu tine dar pe limba ei, tu trebuie sa îi vorbesti pe un ton blînd, sa nu țipi la ea, ce rasă este pisica? Daca este micuță sigur vrea la sora ei si la mama ei, inca nu sa obisnuit cu tine, dar treptat se va obișnuii, sa nu o scoti afara că dacă ea nu a fost obișnuită pe stradă sau curte dacă stai la casă, poate fugii se va speria de zgomote de mașini, ti ne o in casă, î i poti face in baie un loc al ei unde i si poate face nevoiile, cumperi nisip special de pisoi care absoarbe mirosul, sa i pui mereu apă proaspăta sa bea, si sa i cumperi mincare recomandata de medicul veterinar, duo sa i faca vaccinurile medicul veterinar, si el i ti va explica mai bine si acest mieunat al ei, si tot medicul i ti va spune dacă si cand este bine sa o castrezi.

| cristimihailov a răspuns:

Poate e de la picioarele tale...

| untu a răspuns:

Pisica prevesteste sfarsitul iernii si vrea afara libera sa-si faca nevoile!

| CiocanN a răspuns:

Ori la motan. Ori la plimbare

| Tarcea_Nicoleta_1979 a răspuns:

Las-o pe afara este perioada de imperechiere, trebuie sa isi caute un "partener" cu care va avea pui. Nu ar fi bine sa o castrezi inainte de prima nastere deoarece poate face cancer.

| Digitalfeel a răspuns:

Sincer sa fiu, presupun ca vrea dupa sora.