| Sm3xyKiller a întrebat:

Am nevoie de ajutor in a alege o chitara :o

- sunt incepator dar am luat cateva lectii si e super... asa ca am convins-o p mama sa imi ia o chitara thinking dar chiar nu ma pot hotara si nu stiu la ce ar trebui sa ma uit

deci... imi puteti recomanda o chitara clasica buna @ 700 lei? (sunt din Ploiesti in caz ca puteti recomanda si un magazin)

3 răspunsuri:
| IustinaSiAtat a răspuns:

Incearca chitarile hora.sunt foarte bune si rezistente si nu sunt nici ff scumpewinking

| MariusFurduescu a răspuns:

Salut, recomandarea mea ar fi sa mergi intr-un magazin de instrumente si sa probezi chitarele. Nu sunt suficiente review-urile de pe net pe care le au chitarele, pentru ca trebuie sa ai in vedere si aspecte precum: cat de confortabil iti sta gatul chitarei in mana, daca forma este potrivita inaltimii tale, daca nu are defecte, iar cel mai important lucru este sa verifici daca iti place cum suna (fie canti tu la ea sau poti sa rogi pe vanzator sa ti-o probeze). Am scris un articol despre ce trebuie sa verifici atunci cand cumperi o chitara http://the-guitar.ro/......ste-buna/. In 700 de ron vei gasi multe chitare pentru incepatori si nu numai: hora, squier, fender, ibanez etc. Mult spor la cumparaturi, Marius Furduescu http://the-guitar.ro

| username_5501 a răspuns:

Pai eu as recomanda ceva mai ieftin si de calitate ar fi un Squier.Dar daca vrei poti lua un Ibanez sau Fender sunt printre cele mai bune dar poate un pic mai scumpe dar nu trec de 700 lei.Dar in nici intr-un caz sa nu iti iei Hora stiu este marca romaneasca dar nu sunt grozave macar sunt ieftine undeva la 300-400 lei dar cu bani astea poti lua un Squier.Tu alegi.