| Ionutzy a întrebat:

As vrea sa-mi iau o chitara.Sunt incepator dar imi place mult chitara.Prima oara mi-a imprumutat-o un prieten o luna si am invatat ceva la chitara lui clasica si mi-a placut.Acum m-am dus la un magazin de chitari si mi-a recomandat pentru incepu una clasica, dar dumnealui mi-a cantat putin si mie la cea electrica si a sunat ca si cum as fi la un concert live si cel mai bun cataret canta. S-a auzit super dar el a zis sa inep cu una clasica si pe timp sa-mi iau electrica dar eu n-as vrea. Ce credeti ca mi-ar fi greu sa invat acordurile la chitara electrica? Si inca ceva! Acus e ziua mea si nu stiu ce sa-ti iau...Chitara sau telefon(touch-screen)? Va rog cat mai multe pareri si repede! Va rog! Am mare nevoie de raspunsurile voastre! Funda + zeci de voturi!

1 răspuns:
| secretshow20 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti cumperi o chitara electrica.Am 3 chitari,eu am inceput cu o chitara clasica(rece), dupa un an mi-am luat o chitara electico-acustica si dupa inca un an, chitara electrica. daca o sa avansezi...o sa ai nevoie de chitara electrica.Tot o sa ai nevoie de ea...+ca touch-screemul este fara calitate adica daca il scapi nu mai merge bine. sper ca te-am ajutat!