| 89Gabriela89 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent!
Am un caine mic de câteva luni. De vreo 2 zile se simte rău, vomita mai nou are si diaree este foarte moleșit. Nu stiu ce sa fac. Îmi e foarte frica. Acum câteva zile i.am luat pedigree de varsta lui. Si dupa aceea ă vomitat in continuu. Acum nu mai mănâncă deloc.
Imi e frica sa nu fi mâncat otravă.
Helpp!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-l de urgenta si fugi cu el la veterinar, pana nu moare!

| 89Gabriela89 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca poate o sa ma judecati sau nu o sa ma credeti, dar nu am bani. Si mama si tata nu imi dau bani sa merg cu el la veterinar?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 89Gabriela89):

Nu pot sa cred ca mai bine lasa un pui de catel sa moara, decat sa-l salveze... oare ce fel de oameni sunt astia?

| KinderBeeeib a răspuns:

Sunt sanse foarte mari sa fie otravit! Du-te neaparat cu el la un medic veterinar, acesta va stii ce sa faca!

| 89Gabriela89 explică (pentru KinderBeeeib):

Poate ca nu o sa ma crezi sau o sa ma judeci, dar nu am bani să merg cu el la veterinar. Si mama si tata no put sa-mi dea bani pentu ă merge la veterinar?

| 89Gabriela89 explică (pentru KinderBeeeib):

Nu o sa ma credeti sau o sa ma judecati cand o sa spun ca nu am bani si tata si mama nu vor sa-mi dea?

| KinderBeeeib a răspuns (pentru 89Gabriela89):

De ce ti-ai mai luat caine daca stii ca nu poti sa ai grija de el?

| 89Gabriela89 explică (pentru KinderBeeeib):

A intrat singur în curte. Știți doar sa judecati. Poate ca mama si tata mi.ar da bani daca ar avea

| KinderBeeeib a răspuns (pentru 89Gabriela89):

Draga mea, nu te judeca nimeni! Era o intrebare foarte serioasa.Acum risti sa iti moara catelusul.Nu poti sa vorbesti cu cineva sa te imprumute? Sau poti sa dai mesaj unui cabinet veterinar si sa le explici situatia, poate isi face cineva mila.Si daca, doamne ajuta, isi revine catelusul tau, iti sugerez, desi suna dur, sa il dai cuiva care chiar poate avea grija de el cum trebuie (vaccinuri, tratamente, deparazitari, vizite periodice la veterinar).

| wpAbby a răspuns:

Pedigree este cea mai proasta firma de boabe, cumpara-i ceva de calitate (purina, royal canin) si du te cu el la veterinar