| 89Gabriela89 a întrebat:

Cătelușul meu se simte foarte rau. Vomita nu mănâncă si nu bea apa. Imi e foarte frica sa nu fi mâncat otravă. Dar toate simptomele astea s-au intamplat dupa ce a mâncat niste bobițe pentru câini de varsta lui.
Stiu ca nu o sa ma credeti sau o sa ma judecati cand o sa va spun ca nu am bani. Si mama si tata de abia se ajung pentru noi. Si nici ei nu imi pot da bani sa merg la veterinar. Va rog daca ma puteti cu vreun sfat ceva...va sunt recunoscatoarecrying

Răspuns Apreciat de Editori
| Felys a răspuns:

Probabil a luat vreo boala si fara tratament nu scapa, ca sfat care ti-l pot da este sa nu iti mai iei un animal daca nu iti permiti sa il vaccinezi si sa il duci la veterinar atunci cand e nevoie.Un caine este o responsabilitate costisitoare pana la urma si decat sa sufere si el si tu, mai bine nu iti mai bate joc sa il iei si sa il lasi sa moara daca ca ai tai nu isi permit sa il trateze.