| MariusToc a întrebat:

Am o catelusa da 1 luna(nu e de rasa) si i-am cumparat un praf anti purici dar nu stiu cum sa il administrez. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| abernader a răspuns:

In locuri greu accesibile linsului(ex.in zona cefei). Atentie, poate fi toxic!

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

E prea mica sa o deparazitezi extern. Abia dupa 2 luni poti face acest lucru. Si oricum, praful antipurici este egal cu zero. Nu are niciun efect. Pune-i picatura pe ceafa, dar dupa 2 luni.

| cata112000 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa il folosesti inca...
E mult prea mica pentru a fi deparazitata extern...
Abia dupa 4 luni jumatete, 5 luni se poate deparazita extern.
Deocamdata tot ce poti face e sa ii faci cele 3 vaccinuri (dar asta un medic vaterinar) si sa il deparazitezi intern prin pastile...

| artcoding a răspuns:

Eu luasem la pisica solutie (cativa ml), si se dadea la ceafa, sa intre prin blanita pana la piele.