| Betyyyy a întrebat:

Buna am o pisica si as vrea sa stiu cam cat ar costa sa o sterilizez? si inca ceva i-am cumparat o zgarda anti-purici are ceva daca i-o pun chiar daca nu are 3 luni? Ms

7 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Ce poate pati daca ii pui zgarda anti-purici prea repede? Alergie, chiar shoc anafilactic sever.

Referitor la sterilizare pisica. Undeva in jurul la 150 lei.

| rosto a răspuns:

Tare as vrea si eu sa stiu cabinete in Bucuresti care fac sterilizare gratuita pisicilor CU stapan. Eu peste tot pe unde m-am interesat costa fie 170, fie 200 de lei in functie de tipul de anestezie.

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Costa intre 100 si 130 de lei.depinde de cat anestezic trebuie sa foloseasca medicul.in pretul asta e inclus si tratamentul de dupa operatie.si zgarda desigur ca poti sa i-o pui ca poate sa aiba purici si de la 3 luni.winking

| kaTTsu a răspuns:

Pentru 100 ron ti-o sterilizez eu. sau 2 in 1 si pisica si stapanu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe prospect nu scrie de la cate luni poti sa o pui? sunt zgarzi care se pun la 3 luni, altele se pun dupa 6 luni
In legatura cu sterilizatul depinde din ce oras esti, depinde la ce cabinet te duci. Daca esti din Bucuresti sunt cabinete care fac parte din programul de sterizare gratuita.Trebuie doar sa le cauti
Daca nu, te poate costa intre 50 si 150 de lei

| andreeairimia a răspuns:

Daca esti din bucuresti... exista un cabinet in militari-gorjului unde ti-o sterilizeaza cu 70 de lei.In privinta zgarzii nu ti-as recomanda.Pt pisicute pana in 3 luni exista picaturi speciale.

| Dozelina a răspuns:

Este cam...contra`indicat zgarda anti`purici la pisici sub 3luni (valabil si pentru catei).