| ale1710 a întrebat:

Am o catelusa de 2 ani care trebuia sa faca pui. acum 2 zile a inceput sa aiba scurgeri si a facut dupa 2 ore primul pui...ieri( dupa o zi de travaliu) l-a facut pe al doilea dupa ce a venit veterinarul ca sa ii faca o injectie pentru contractii. ieri nu a mai facut niciunal si nici azi. veterinarul a zis ca e ok si e normal sa dureze pana la 48 ore asa ca nu ne-am facut griji. totusi ne-am facut griji si am dus-o la alt veterinar astazi si la ecograf a vazut ca 2 pui erau morti. a bagat-o in cezariana si nu a mai putut salva niciunul. acum e pe antibiotice si am si eu o intrebare: poate sa le mai dea la cei 2 pui ramasi lapte daca ia antibiotice?

1 răspuns:
| Cris06 a răspuns:

Imm... nu sunt medic dar mi e pare periculos adica puii sunt mici iar daca ea ia antibiotice cu siguranta afecteaza si laptele deci mai bine nu, poti lua un lapte praf cu fier din alea cum se dau la copii ( de om ). Funda?