| Rebelu34 a întrebat:

Am o catelusa de 3 luni ciobanesc caucazian cum as putea sa o fac sa fie mai rea ea nu stie nici sa latre

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da-i timp sa mai creasca, e micuta!

| minrest a răspuns:

Notiunile astea de a o face sa fie rea si de a sti sa latre sunt eronate. Daca vrei sa te apere, la varsta optima o duci la dresaj. Daca nu e dresata ca sa te apere, o stea pe langa tine privin placida cum esti agresata, oricat ar fi de rea si oricat ar ''stii'' de bine sa latre.

| Betty12345678 a răspuns:

Reactioneaza la comportamentul celor din jur.

| danutz2006 a răspuns:

Este prea mica. Nu o forta sa fie rea. Acum insista pe educatie. Sa invete sa mearga in lesa, sa asculte, sa nu intre in casa, sa execute comenzi simple ( sezi, culcat).
Tot ceea ce faci cu ea acum fa in asa fel incat sa fie o joaca. Rautatea si restul vor veni mai tarziu, nu iti fa probleme. Acum incearca sa inveti sa o controlezi. Iti va fi de folos atunci cand va creste si va deveni mare si rea.
Bafta!