| SamuraiX a întrebat:

Am o catelusa gestanta ( pitbull ) si astazi are deja 7 zile de cand i-a aparut laptele, pe cand sa ma astept la pui? happy

7 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

Puiutii misca? Sunt ok? De ce nu mergi sa intrebi la un cabinet veterinar? Iti vor raspunde la intrebari si fara sa iti ceara bani. Anyway, de acum nu imi are voie efort, nu o scoti afara (daca stai la bloc) decat scurt, pentru nevoi si inapoi in casa.
In primele zile nu prea va vrea sa iasa afara, dar va fi deranjata la stomacel din cauza placentei, asa ca va trebui sa o scoti oarecum cu forta, cel putin in prima zi.
Anyway, mai urgenta este acum starea catelusei. Mergi si intreaba un veterinar!

| PiTbuLuL a răspuns:

Cam peste 7-10 zile te poti astepta la pui cam asa si eu am 2 pitbuli da baieti.Sa-ti traiasca puiibig grin

| paul55 a răspuns:

Salut pai te poti astept la pui in maxim 11 zile adica o saptamana jumate daca i-a aparut laptele.

| TURCUL0001 a răspuns:

laughing))) tare intrebare te astepti la pui dupa ce ramai gravida

| Letty03 a răspuns:

Daca ai zis ca au trecut deja 7 zile atunci trebuie sa te pregatesti, cred ca o sa nasca cam in 2-5 zile.

| rld0 a răspuns:

Deci, nu am inteles. Ti-ai tras-o cu un pitbull si nu stii cand o sa faci pui? PS: ala alb de la pitbull nu era chiar lapte. happy

| dianaparadisse a răspuns:

Http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 66898-catelusa-gravida-sfaturi Cred ca acest forum te va ajuta mai bine sa primesti un raspuns mai repede deoarece acolo deja sunt alte persoane care au intrebari asemanatoare ca a ta. Plus da asta daca nu gasesti un rasp printre povestile lor, poti intreba direct folosind cazul propriu. Succes. Oricum din ce stiu eu, trebuie obligatoriu sa o duci la un control sa vezi daca nu au aparut complicatii si daca are nevoie de ajutor medical la mare " eveniment".