| alexRE a întrebat:

Am o chitara veche de 30 de ani cu 6 corzi (Reghin), romaneasca, de-a lui bunicamio. Voi ce ati zice sa fac? Sa o vand cuiva, sau sa invat sa cant la ea?
Se poate invata de unu singur sa canti la chitara? Nam bani de lectii!

4 răspunsuri:
| Blagandrey a răspuns:

Salut! Ar fi pacat so vinzi, si eu am invatat pe chitara lui tata veche tot asa hora rechin, daca vrei sa te apuci de chitara este numai buna. Si da poti invata sa canti singur la chitara eu asa am invata si am deja 1 an de chitara nu e mult dar daca iti place inveti foarte repede. Uite acesta este situl de unde am invatat http://www.scritube.com/timp-liber/muzica/Acorduri-chitara231173711.php. Sper ca te va ajuta si multa bafta la zdranganit si nu te lasa ca este pacat.

| Skett a răspuns:

Salut.

Ciudat ca spui asta si eu am inceput sa invat pe o chitara veche de 30 de ani de lui taicami-o. Da se poate uite aici un curs care iti va fi de ajutor http://cursuridechitara.blogspot.com/2008/01/lectia-1-acordurile-g-c-d.html

| LadyNaty a răspuns:

Poti invata si singur dar...trebuie sa stii notele, etc.Stii,daca esti din Bucuresti o cumpar eustraight face...Tot ma interesa sa cumpar una.Si nu am timp sa caut prin magazine.happyDar ai putea sa o pastrezi.E amintirea bunicului tau, chiar vrei sa renunti la ea Alex.happy?

| Alexya97 a răspuns:

Depinde, daca te pasioneaza cantatul la chitara, atunci poti sa inveti pe net, dar daca nu, atunci poti sa o vinzi sau sa o duci la amanet.