| Rodyka2012 a întrebat:

Am o intrebare:Am un hamster are aproximativ in jur la 9 luni,era foarte vesela,activa,mereu in miscare,dar de o saptamana a inceput parca cind respira scotea ca un suierat,a inceput sa nu mai minince nimic nici nu-si face treburile,sta toata ziua intr-un coltisor al custei si cu onchii inchisi nu-i deschide deloc,s-a umflat foarte tare si de azi nu mai merge de loc,si este unda in baza gurii si gitului cred ca varsa nu stiu, l-am dus la veterinar si mi-a spus ca-i posibil sa aiba probleme cu respiratia si trebuie antibiotice, dar nu prea cred ca asta-i problema cred ca are alt ceva si nu stiu exac ce as putea sa fac unde sa ma adresez ma gindeam sa incerc la alt veterinar, dar mi-e frica sa nu moara acum noaptea..Na-ti avut cineva asa probleme cu hamsterul, sa-mi spuneti poate ce are.

4 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Se simte singur trebuie s ii ei un partener asa o sa fie din nou activa.

| Roxin a răspuns:

Moare happy

| Q69 a răspuns:

In copilarie am avut si eu un hamster care din pacate s-a stins
dupa am aflat ca din cauza singuratatii
trebuie mereu hamsterii sa fie doi

| galma a răspuns:

Cred ca este bolnava.Si eu am hamsteri.Este si putin batrana, avand 9 luni dar nu asta e problema.Cred ca are probleme cu respriatia si este bolnava.Sta in curent? I-ai facut baie?(Daca le faci baie exista riscul sa se imbolnaveasca si sa moara)Sau ar putea sa ai ba boala,, cozii umede,, http://www.animalutze.com/articole/coada-umeda-hamster.php citeste aici si ai sa vezi.