| lovem3 a întrebat:

am si eu o problema urgenta!

din aug am un hamster pitic l-am primit cadou este foarte jucaus si plin de viata.luna trecuta s-a imbolnavit scotea anumite sunete si abia mai putea respira nu iesea din casuta. l-am dus la veterinar si mi-au spus ca tuseste si stranuta pentru ca a racit i-au facut timp de 3 zile niste injectii (l-au chinuit in ultimul hal proastele alea)si mi-a dat niste vitamina si niste antibiotic sa ii dau timp de 5 zile. dupa perioada aceea si-a revenit.

PROBLEMA MEA este urmatoarea de cateva zile iar a inceput sa tuseasca cred ca a racit iar desi nu imi pot explica cum pentru ca il tin in camera langa calorifer (nu foarte appe dar cat sa aiba suficienta caldura)imi este tare mila de elcryingsi nu stiu cum il pot ajuta. mama mi-a spus sa ii dau putin paracetamol sau antibiotic o farama mica dar pe net am citit ca nu este bine.

voi cei care aveti hamsteri pitici cum ati procedat? s-au imbolnavit vreodata? ati folosit medicamente umane pentru ei? au patit ceva si-au revenit dupa? si daca nu ii pot da medicamente ce alimente i-as putea da sa isi revina?
ii dau foarte mult morcov si mar si nimic.:-

2 răspunsuri:
| Enma a răspuns:

In ori ce caz sa nu-i dai strop de apa ca moare! stiu tinel langa tine in pat si mangaiel...sad am avut si eu acum am porc de guinea e mai uhsor de ingrijit

| ℓαυrıtα a răspuns (pentru Enma):

Ba din contra hamsteri pitici au nevoie de apa.