| Raluca2001y a întrebat:

Am o întrebare destul de importantă pentru mine! Dacă îmi sterilizez cățelușa înainte sa o dau măcar o data la câine, cum s-ar zice, i se poate întâmpla ceva? Sper ca ma puteți ajuta! Chiar ce sa fac...

4 răspunsuri:
| relativsausigur a răspuns:

Cel mai bine iti poate raspunde veterinarul la aceasta intrebare, chiar veterinarul la care vrei sa o duci pentru sterilizare.
Din ce stiu eu, le face bine pentru sanatate sa fie sterilizati chiar dinainte de primele calduri.

| Violleta2022 a răspuns:

Du cainele la sterlizat dupa ce implineste 6 luni ( fara sa-l dai in prealabil la nici un caine).

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca e sterilizata cum mai ramane insarcinata?

| Felys a răspuns:

Cu cat amani sterilizarea cu atat sunt mai mari riscuri sa faca cancer mamar, ideal este sa fie sterilizata la varsta de 6 luni