| Ukka96 a întrebat:

Catelusa mea este agresiva cu oamenii si cu alti caini...nu stiu ce sa fac. Cand vede un caine latra. Nu stiu ce se intampla. Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? As vrea sa se joacesi ea cu alti catei.

Răspuns Câştigător
| AndreisiMaicum a răspuns:

Sfatul meu este sa te uiti pe national geografic la "Cezar si Cainii"
acolo sunt o gramada de sfaturi
Si sfatul meu este sa fi putin mai autoritara caci cainele simte si trebuie sa ai o energie buna dar sa stie ca a facut ceva gresit si daca face ceva rau cainele il corectezi pe loc.
EX: Te plimbi cu el pe strada, il vezi ca latra tragi lesa un pic cat ca il corectezi.
Si sa nu il mangai daca face ceva gresit.
asta este sfatul pe care ti-l pot da.

10 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Incearca sa latrati amandoua odata

| AndoAlex a răspuns (pentru eandopuncttk):

Ahahharolling on the floor

| eandopuncttk a răspuns (pentru AndoAlex):

Adica, deci, ce vrei sa insinuezi tu acolo? ca nu am dreptate?
de unde naiba scot intrebarile astea stupide? tongue))))

Răspuns utilizator avertizat
| Mrrrrr a răspuns:

Hey,si eu am doua cateluse. Uite, trebuie sa o duci la dresaj sau daca nu vrei fa-o tu mai jucausa, joacate cu ea.
De ex. eu mi-am invatat unul din catei sa joace prinselealaughing)
In concluzie:ori o duci la dresaj
ori te joci mai mult cu ea
ori o certi cand latra la cinevabig grin
Sper ce te-am ajutatbig grin

| Ukka96 explică:

Ms multhappy

| AndoAlex a răspuns:

Pune-i lesa

| AndoAlex a răspuns:

Am un catel mama mama de pui si acum este mare si nu imi face nimic, l-am crescut cu tot ce a vrut el m-am jucat cu el si a patit 2 accidente grave dar si-a revenit :X:X:X Ador ""dracusoru"" asta mic

| SpeedM a răspuns:

De cat timp o ai?

| Ukka96 explică (pentru SpeedM):

Pai am adoptato la varsta de 2 luni acum are 7 luni