Întrebare recomandată | Horiatud a întrebat:

Am o intrebare, mai ciudata. Am un acvariu destul de mare cu toate sistemele necesare, co2, 2 filtre externe, etc. Intrebarea mea este urmatoarea, pot crea fertilizant pentru acesta daca as fierbe anumite plane si as trurna apa rezultata in acvariu, un exemplu din urzica sa fac rost de fier aceasta avand un nivel mare de fier. Stiu ca cea mai simpla si sigura varianta ar fi sa cumpar un ingrasamant special dar... Multumesc Eu vreau sa maresc nivelul de potasiu (K)

1 răspuns:
| DenisANO a răspuns:

Incearca sa pui folie de aluminiu in apa fiarta in timp ce fierbi urzica asa o sa ai mai mult potasiu