| NYØ2002 a întrebat:

Am o mare problema. Pisica mea cred ca vrea sa nasca ca are burta mare.In organul ei genital am vazut rosu, albastru.Tot vrea sa intre in casa iar o dau afara, facea sange pe trotuar si dupa am inchis-o in magazie si vine iar in fata casei, tipa nu mai stiu ce sa mai fac cu ea

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Pune-o într-un coș și stai lângă ea până naște.

| Vikaa a răspuns:

Ia un lighean, pune 2-3 prosoape, asaz-o acolo si supravegheaz-o, daca stii ca esti cam incapabil suna veterinarul. Pisica a intrat in travaliu si are nevoie de ajutor, chestia aia rosu cu albastru e puiul care se pregateste sa iasa.Suna veterinarul in cazul in care ea nu poate, tura viitoare fi responsabil si sterilizeaz-o.