| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de hamsteri de cam o luna, mi s-a spus ca au in jur de 2 luni.Astazi am gasit 2 pui morți la ei in cusca, oricum nu stiam ca este gestantă. Problema e ca ii atârna din vagin un firicel roșu si toata zona e uda.Sa o duc la vet sau sa mai astept ca poate ii cade?

3 răspunsuri:
| Meissun a răspuns:

Cel mai bine o duci la veterinar!
Din moment ce nu ai observat ca e gestanta, sa nu aiba alte probleme.

| Sonia822 a răspuns:

Urgent la vet, pentru ca fiecare nimut conteaza, daca nu a fatat tot, i se inchide nu stiu ce, si raman puii acolo, nu mai pot fi fatati. Sau poate e placenta. Daca nu o vede veterinarul, sunt doar supozitii. Oricum, se imperecheaza des, aveam o amica a carei soricica ramanea gestanta o data la 3 luni si fata multi happy

| mirceakitsune a răspuns:

Trebuie duși la veterinar.