| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisica care a facut pui in mai. Puii amandoi au fost mancati de un caine. Si imi pare rau, pentru ca voiam sa ma joc cu ei. Intrebarea e :cand va face urmatorii pui? Nu e posibil sa ii faca peste o luna, nu? Cred ca mai trebuie sa astept ceva timp.

11 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Gestatia la pisici dureaza intre 56 si 69 de zile, cel mai probabil 60-62 de zile. Deci 2 luni. Problema e ca nu intra imediat in calduri, deci ink 1-2-3 luni, in functie de pisica. Oricum eu te sfatuiesc sa nu o lasi sa faca data viitoare cand intra in calduri pentru ca ink e slabita. K pisica sa fie perfect sanatoasa si ca puii sa se dezvolte cat mai frumos trebuie sa faca pui km o data pe an sau chiar mai rar.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pisica face pui cam de doua ori pe an.Pana nu intra in calduri nu poate ramane insarcinata.

| Anca a răspuns:

Sper ca ai dusºo la ductor cand iºau fost mancati puii. E ff posibil sa fi facut mastita! Din cauza laptelui!

Cum au fost mancati puii de un caine? Pai tu nºai avut grija de ei?
Eu zic cea mai buna idee ar fi : STERILIZEAZªO! Nu esti in stare sa cresti puii!

Răspuns utilizator avertizat
| ΔH a răspuns:

Imi pare rau pentru pisicii tai, dar cred ca ar trebui sa mai astepti pana prin august, poate chiar mai mult.
Pisica mea de la tara, cam asa ii facea.

| kr.mdy a răspuns:

Gestatia unei pisici dureaza cam 3 luni, deci deocamdata trebuie sa treaca cel putin o luna pana isi revine plus inca trei luni, pe la toamna va mai face pui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viseaza in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt Anca: Pisica e la curte si nu puteam sa stau numai cu ea. Ea e vinovata. E atat de proasta incat i-a mutat si nu i-am mai gasit. Eu i-am pus la loc sigur, dar ea i-a luat si i-a mutat. Ea e mama, nu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa iti explic Georgiana, se pare ca nu te-ai informat destul despre pisica ta, pisicile isi pot muta puii de nenumarate ori ino groaza de locuri, de obicei nu sta unde le-ai rezervat tu loc. O pisica face in general pui de 2 ori pe an dar se poate sa faca numa o data, alta data te rog separati cainele cu pisica in timpul acesta, ma si mir cum de pisica a scapat teafara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cainele nu are al meu. Cainele meu e legat. Era al vecinei. Si nu stiu ce cauta pe acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati 10 ani ai?
tu vb serios sau ai pus intrebarea la misto?
NEWS FLASH! animalele nu sunt niste jucarii mici si pufose sunt fiinte care respira si sufera din cauza altor"fiinte ca tine" deci du pisica la sterilizat.si du-te si joaca-te la un adapost sau fa-te voluntara ca sunt multe ong daca chiar iti plac animalele