| AuricaMircica155 a întrebat:

Am o pisica de 1 an si ceva.
Vreau sa o iau cu mine in strainatate. Nu are vaccinuri, nici pasaport, nici carnet. In cat timp se fac toate vaccinurile? Cat se asteapta intre ele? Luna viitoare ma ocup si cam in 2 luni trebuie sa plec si nu cred ca ma încadrez...

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Antirabicul este obligatoriu la iesire din tara, ala il face si in 30 zile poti scoate pisica, toate celelalte vaccinuri sunt pentru binele animalului si trebuiau facute cand era pui.Eu cred ca te vei incadra in timp sa iti poti lua animalul dar nu ma amana, mergi cat mai curand la un cabinet veterinar

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice medic veterinar te poate ajuta, si-ti va explica cum sta treaba cu deparazitarea animalului si vaccinurile.
daca tu singur amani pe "luna viitoare" atunci actegoric nu vei avea nici o sansa sa iei pisica cu tine.
Asta ar trebui sa fie prioritatea si LUNI dimineata sa fii cu pisica la veterinar ca sa demarezi procedurile de deparazitare si vaccinare.