| AnaPisikana a întrebat:

Am o pisica mica(e putin mai mare decat palma mea)si tot miauna k vrea sa intre in casa. O hranesc regulat, dar miauna in continuare. Daca deschid usa de la intrare o gasesc in 2 sec. in casa... Ce sa fac? Ms anticipat! Andreea, 12 ani

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pisica are nevoie de adapost si siguranta pe langa hrana. Sunt de mii de generatii invatate sa traiasca pe langa oameni atunci cand au ocazia, tu ce vrei, sa nu mai vina? Atunci hraneste-o in alta parte, mai departe de usa ta.

| B3Bytza a răspuns:

Intreabai pe parintii tai daca te lasa sa o tii, daca nu te lasa fa-i un culcus calduros si moale. Dar fa-il undeva unde sa nu o ploua si sa nu fie mult curent si joaca-te si cu ea putin caci este mica si are nevoie de companie. Apropo. Pune-i o jucarie sub care sa se bage cand ii este frig. sper caci sfatul meu ti-a fost de folos.

| leave78 a răspuns:

Nu poti decat sa o primesti in viata ta, sa ii oferi un adapost si multa iubire...cu siguranta ca va merita gestul, o sa vezi in timp cate satisfactii iti ofera un animal de companie

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Aceasta pisicuta are hrana dar stii ce nu are? iubire... iubirea ii lipseste vrea sa fie cu tine vrea sa stea in casa eu zic ca ar fi bine sa o iei in casa este un pui daca zici ca e un pic mai mare decat palma ta nu ii place sa stea afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci in ce sens? sa nu mai miaune? pai imi dau seama ca o vrea pe mama ei sau ofera-i ceva ocrotire, ca e mica, fa-i un culcus din carpe ceva moale sa simta ca este la caldurica, tine-o mai mult in brate dar deparaziteaz-o, limbrici, viermi si purici altfel tu esti copil si poti lua de la ea, miau.

| onfire93 a răspuns:

Poi e a ta sau a blocului? daca e a ta las-o sa intre domesticestio...