| IonCucu a întrebat:

Am o pisica mica, si are purici nu stiu de unde, si acum cateva zile a inceput sa ma scarpine corpul, simt ca merg pe cap puricii ii simt e asa de dezgustator, ce sa fac sad

8 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Trebuie sa-i iei pisicii o solutie speciala anti purici si trebuie sa iei si o solutie cu care se da pe paturi si pe cearceaf, iar tu trei sa faci o baie.N-o sa dispara imediat dar n-o sa dureze nici mult

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

In afara de modul de exprimare de T/A du-te la un doctor iar pana atunci spala'te bine cu apa si sapun

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Diwa si anby au dreptate.am vorbit cu mama care spune aceleasi lucruri

| Remus13 a răspuns:

Practic pisica o duci la veterinar s-o dea cu spray anti purici si tu iti dai toate hainele jos de pe tine le bagi in masina de spalat, le speli si pe urma iti faci si tu o baie din cap pana in picioare.

Răspuns utilizator avertizat
| diwa a răspuns:

In primul rand, deparaziteaza-ti pisica, adica : du-o la veterinar sa-i dea ei cu spray-ul ala special, dupa care cumpara-i o zgarda anti-purici. Dupa asta, tu spala-te bine bine de tot si hainele spala-le bine-bine, dar de mana, intr-un lighean, NU in masina de spalat ca pot sa ramane pe acolo si sa se puna pe alte haine. Schimba-ti lenjeria de pat, spala-ti peria de par, da cu aspiratorul sau/si spala covorul. Dupa, du-te la farmacia si ia-ti un sampon special impotriva puricilor si sunt si niste creme sau pastile, nu stiu exact, pentru restul corpului.

| Anby a răspuns:

Poti cumpara pentru pisicuta o zgarda anti-purici :3 iar pentru tine poti incerca uin spray anti-purici si o baie ^.^

| funkilov3 a răspuns:

Buna! naspa tute la farmacie si vezi ca e un sampon tentru asa ceva Sau daca nu merge te duci la Frizer.Iai spus mamei tale?